"Маріуполь на межі", зображений на полотнах двох художниць зі Сходу, покажуть в Ужгороді

11 вересня в залі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відкриється виставка "Маріуполь на межі"  так її назвали самі художниці, котрі живуть і творять у цьому місті.

Свої роботи представлять Олена Украiнцева – мешканка Маріуполя, студентка Харківської Академії дизайну та мистецтв та Ганна Торкаєнко – педагог і художник з Донецька, яка вже більше року живе і працює в Маріуполі.

Намагаючись передати відчуття мешканців прифронтової зони, свій "погляд ізсередини", вони протягом року обійшли безліч місць, які змінили свій вигляд із початком бойових дій. Тож усі представлені на виставці роботи – натурні. Для того, щоб їх створити, Олена і Ганна виїжджали на блокпости, в бойові частини, спілкувалися з людьми, малювали бійцям портрети "на згадку" – адже багатьом хотілося відправити рідним подарунок. Під час роботи вони цілком поринули в побут військового поселення.

Це не фоторепортаж. Це художнє переосмислення навколишньої дійсності, засноване на побаченому, на особистому спілкуванні з мешканцями міста та бійцями, котрі перебувають на передовій, спроба передати їхні емоції, сподівання, надії, характери.

Це виставка про місто. Місто, яке вже рік на межі війни і миру, спокійного життя та військових дій.

"Подивіться на життя Маріуполя нашими очима",  закликають художниці.

3

 

Додаткова інформація