В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

Сьогодні закарпатці разом з усією країною відзначили День Соборності, а також 72-гу річницю створення Закарпатської області в складі України.

Урочистості за участі керівників краю та міста, очільників правоохоронних структур, дипломатів іноземних держав, духовенства, молоді та громадськості розпочалися на площі Народній із покладання квітів до пам'ятника Т.Шевченку під звуки пісенних символів України ("Реве та стогне Дніпр широкий", "Молитва за Україну") у виконанні заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

Присутні приєдналися до народного віче перед пам'ятником, де молодь на вшанування Акту злуки розгорнула стометровий національний стяг. Урочиста колона в супроводі духового оркестру обласної філармонії вирушила до пам'ятника Августину Волошину. 

Відтак "живий ланцюг" зі стометровим Прапором України на знак єднання заходу і сходу у складі єдиної соборної України з'єднав береги Ужа, площі Театральну та Петефі, через пішохідний міст.

Паралельно в атріумі будівлі облдержадміністрації та облради до Дня Соборності України відкрилася виставка, присвячена творенню Української державності. Експозиція з двох десятків інформаційно-просвітницьких стендів, підготовлених Українським інститутом національної пам'яті, представляє факти з історії про події та етапи Української революції 1917-1921 рр. Оглянути виставку всі охочі матимуть можливість протягом двох тижнів, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

12345678910

Додаткова інформація