У головній концертній установі краю стартує проект "Діти – дітям"

Закарпатська органна школа має не таку давню історію, як великі міста України, проте успішно розвивається і вже має свої добрі традиції.

Все почалося зі встановлення у залі Закарпатської обласної філармонії органа відомої чеської фірми "Riger Kloss" (1974 р.). Подальша доля цього інструменту нерозривно пов'язана з ім'ям заслуженої артистки України Наталії Висіч. Впродовж довгих років вона не лише дарувала нам своє мистецтво, а й виховала цілу плеяду послідовників та започаткувала на базі філармонії Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики, який зараз носить ім'я своєї засновниці.

Серйозним етапом у становленні органного виконавства на Закарпатті стало відкриття в 1985 році в Ужгородській дитячій музичній школі ім.П.Чайковського органного класу, єдиного в Україні. А з 2006 року продовжити навчання на цьому інструменті можна в Ужгородському державному музичному училищі ім.Д.Задора. Саме в цих закладах Наталія Висіч плекала юні таланти, а зараз цю справу продовжили її колишні учні. Серед них – нинішня солістка Закарпатської обласної філармонії Катерина Гажо. 

І 25 лютого на головній сцені краю своїми успіхами в опануванні улюбленого інструменту поділяться учні Катерини Гажо Вероніка Гажо, Анастасія Гриневич, Аліна Декет, Анастасія Гузинець, Олександра Анталовці, Святослава-Іванна Ковтик, Андрій Чирський. Перші дві є наймолодшими учасницями концерту: дев'ятирічна Вероніка продовжує мамину справу, що дає нам надію на появу сімейної династії, а її ровесниця Анастасія, крім органу, навчається ще грі на флейті та скрипці. У програмі також візьме участь Антоніна Чирська (флейта). Юні виконавці продемонструють слухачам багатство органної музики представників різних шкіл і епох, від бароко до сучасності: Й.С.Баха, Й.Пахельбеля, Й.Штрауса, Д.Циполі, Ж.Масне, М.Боссі, М.Дюпре, Н.Равсторна, Ж.Гійу і навіть одного із найпопулярніших українських композиторів ХХ ст. Ігоря Шамо. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

"Дитяча органна філармонія" – таку назву отримала ця програма. Нею в обласній філармонії планують розпочати новий проект під гаслом "Діти – дітям" і люб'язно запрошують батьків із малечею відвідувати такі заходи, щоби разом долучатися до світу прекрасного.

Початок о 16.00.

25.02

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація