Всеукраїнська виставка "Світ Божий – як Великдень" уперше представлена на Закарпатті

Напередодні у виставковому залі культурно-історичного центру "Совине гніздо" в Ужгороді відкрилася всеукраїнська виставка декоративно-ужиткового мистецтва. Експозиція має назву "Світ Божий – як Великдень" і презентує творчість майстрів із дев’яти областей України – Закарпатської, Київської, Житомирської, Волинської, Хмельницької, Полтавської, Чернігівської, Херсонської, Одеської.

Це традиційна виставка і організовують її вже 17-й раз під патронатом Міністерства культури України. В Ужгороді вона вперше. "Нам вдалося заохотити організаторів і привезти виставку саме на Закарпаття, – розповів голова обласної організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма. – Це було складно, адже за цю експозицію велика конкуренція – її хочуть бачити у великих містах. Наразі ж ми хотіли звернути увагу всієї України на те, що Ужгород – це потужний культурний і мистецький центр, де вирує творче життя. До того ж, виставка дуже актуальна у переддень Великодня".

На експозиції презентували понад 115 робіт 86 художників. Зокрема, можна побачити роботи М.Козек (Чернівці), Т.Джанаєвої, Н.Зайцевої, В.Томашевської, С.Кадочникова, Д.Онищенко, Н.Гладовської (Київ), О.Каленюк, З.Рубан-Головчук (Луцьк), О.Степанюк (Кам’янець-Подільський), С.Пашинського (Полтава), В.Пашкевича (Лубни), А.Скрипало (Хмельницький), Л.Подвиженко (Херсон) та багатьох інших художників. Серед авторів експозиції "Світ Божий – як Великдень" є і чимало відомих закарпатських митців, серед них О.Сопільняк, В.Віньковський, Н.Попова, О.Скакандій, Р.Пилип, В.Сідак, Е.Левадська, О.Кофель, М.Росул, Ю.Єгорова-Рогова й інші.

Сама виставка вражає різноманітністю, адже представлений не тільки живопис, а й гобелени, керамічні вироби, різьба по дереву, дерев’яні скульптури, витинанки, живопис на склі, декоративні композиції з пап’є-маше, виткані вдома рушники, ляльки та навіть декоративні сумки. І, звісно, великодні писанки. Як висловився Борис Кузьма, на виставці презентували практично всю можливу палітру декоративно-ужиткового мистецтва.

Всеукраїнська виставка "Світ Божий – як Великдень" в історичному центрі "Совине гніздо" триватиме до 22 квітня, – інформує Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

23456789101112131415

Текст: Денис Фазекаш,

фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація