"Impressionism, Folk, Jazz" на бандурі – недільний концерт у рамках "Музики без кордонів"

У Закарпатській обласній філармонії розпочав роботу VI Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів".

Відкрив його концерт Академічного ансамблю пісні і танцю "Поділля" Вінницької обласної філармонії. Це була яскрава, видовищна програма, просякнута козацьким духом і соковитим українським мелосом. Гості подарували глядачам насичене півторагодинне дійство, в якому могутнє хорове звучання змінювалося танцем карпатських опришків, старовинні народні мелодії й історичні думи – сучасною обробкою популярної естрадної пісні "На долині туман", циганські танці – єврейськими мотивами, тужлива балада "Ой, не жур мене, моя мати" – жартівливим "Подільським вихилясом". Присутні мали змогу почути окремо чоловічу і жіночу групи хору, а поруч із голосами досвідчених співаків, заслужених артистів України Галини Король, Лідії й Олександра Остапчуків, молодих солістів. Все це відбувалося під майстерний оркестровий супровід. Загалом колектив (художній керівник і головний балетмейстер – заслужений артист України Анатолій Кондюк) справив дуже приємне враження своїм професійним рівнем, злагодженістю і цілковитою віддачею сцені. На завершення директор Закарпатської обласної філармонії Іван Микита й очільниця департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації Оксана Бабунич щиро привітали артистів із прекрасним виступом і вручили головні нагороди фестивалю. 

А 15 квітня на сцені "Музики без кордонів" виступить бандурист і композитор, лауреат багатьох міжнародних академічних та джазових конкурсів Георгій Матвіїв. Соліст Академічного ансамблю української музики, пісні й танцю "Чайка" Одеської обласної філармонії, викладач Одеської національної музичної академії ім.А.Нежданової, він є винахідником цілої низки нових сучасних прийомів гри. В руках цього виконавця бандура звучить, як справжній оркестр. На сьогодні Георгій Матвіїв випустив чотири авторські альбоми й активно виступає з концертами в Україні, Франції, Австрії, Польщі, Німеччині, Данії, Чехії та інших країнах Європи. У 2012 році виконавець став першим і поки єдиним українським музикантом, який взяв участь у Європейському Джазовому Оркестрі, до якого відбирають за принципом: один музикант із однієї європейської країни.

Ужгородцям Георгій Матвіїв презентує аудіо-візуальний концерт "Impressionism, Folk, Jazz", у якому прозвучать його авторські твори й імпровізації на теми українських народних пісень і мелодії гурту "The Beatles" у різних стилях. Звук бандури підсилить ексклюзивний відеоряд на великому екрані. У програмі також візьме участь студентка Дрогобицького музичного коледжу ім.В.Барвінського Ярослава Каганяк – дівчина виконає ліричні пісні українських композиторів у супроводі бандури.

Початок о 17.00.

 15.04

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація