Побачив світ четвертий випуск наукового збірника обласного музею народної архітектури та побуту

Нещодавно у видавництві Олександри Гаркуші вийшов друком черговий випуск "Наукового збірника Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту".

Як і попередній, четвертий випуск є результатом тісної різнопланової співпраці наукових співробітників музею та науковців різних інституцій і закладів України. Цього разу свої наукові доробки на сторінках збірника презентували дослідники з Національного музею народної архітектури та побуту України (Київ), Музею народної архітектури та побуту у м.Львів, Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту, Інституту народознавства НАН України (Львів), кафедри етнології Львівського національного університету ім.І.Франка й кафедри історії України ДВНЗ "Ужгородський національний університет".

Публікації присвячені окремим постатям в історії етнологічної науки, фондовим колекціям музеїв, проблемам збереження, реставрації та консервації музейних об'єктів, музейному менеджменту і маркетингу, інноваційним технологіям, традиційним заняттям, ремеслам і промислам, календарній та родинній обрядовості, світоглядним уявленням і народним знанням, монументальному мистецтву.

В збірнику також опубліковано хроніку Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту за 2017 рік і один із рукописів учителя народної школи з с.Буковець Воловецького району Михайла Парлага, що зберігається у фондовій збірці музею.

"Сподіваємось, що матеріали збірника допоможуть у справі збереження відродження та подальшого розвитку культурної спадщини українського народу", – діляться музейники. 

zbirnyk 1zbirnyk 2

Додаткова інформація