В Ужгороді відбувся семінар "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники"

Напередодні в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся семінар "Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники". Це – черговий семінар із циклу, започаткованого з ініціативи та за підтримки Міністерства культури України, Державної бібліотеки України для юнацтва й Українського центру культурних досліджень. Захід мали можливість відвідати бібліотечні працівники, літератори й усі охочі.

До Ужгорода завітали молоді українські письменниці Ярослава Дегтяренко (Запоріжжя), Любов Відута (Львів), Ярина Каторож (Львів), заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва Тетяна Якушко (модератор семінару), представники Українського центру культурних досліджень.

Семінар відкрила Тетяна Якушко, яка розповіла про ініціаторів заходу, про досвід бібліотеки в популяризації літератури для юні, проведення у Києві, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Дніпрі аналогічних навчань, головна мета яких – сприяння обізнаності в основних літературних течіях, розширенню культурно-мистецького кругозору, налагодженню культурного діалогу шляхом популяризації сучасної української літератури.

Молоді літератори презентували присутнім свою творчість, знайомили з новими книгами та ділились досвідом написання і просування літературних творів. До речі, всі вони – лауреати конкурсу "Коронація слова". Письменниця й художниця Ярина Каторож зацікавила молодь романом "Алхімія свободи" та трилогією "Палімпсест" у жанрі фентезі, що була номінована на "Найкращу книгу Форуму видавців" у категорії "Сучасна українська література". Ярослава Дегтяренко, вродженка Запоріжжя, розповіла про захоплення тематикою козацтва та презентувала свої історичні романи "Лицарі дикого поля" і "Ярино, вогнику мій". Любов Відута, поетеса і прозаїк, авторка тридцяти книг, знайомила зі своїми новинками, зокрема, книгами для дітей "Працьовита бджілка", тематичною збіркою "Ким я буду? Ким я стану?", збіркою дитячих віршів, загадок, скоромовок "Усміхнулось сонечко", романом "Ловці думок" та ін. Саме за згаданий роман авторка отримала спеціальну відзнаку "Українське сучасне фентезі" конкурсу "Коронація слова".

Головний спеціаліст департаменту культури облдержадміністрації Оксана Дурунда акцентувала на важливості підтримки такого заходу Міністерством культури України, актуальності подальшого проведення заходів із популяризації книг, а також наголосила на необхідності посилення державної підтримки в поповненні фондів бібліотек, позаяк нових надходжень наразі бракує.

Голова Закарпатської організації НСПУ Василь Густі висловив вдячність за організацію семінару та виступив з ідеєю проведення таких заходів у рамках обмінних творчих зустрічей із письменниками різних областей.

Присутні ознайомилися з книжковими новинками письменників та мали можливість поспілкуватися на різні теми, придбати книги авторів. Насамкінець за підтримки керівників обласних музеїв для гостей організували екскурсії історичними цікавинками Ужгорода, – інформують у книгозбірні. 

s1s2s3

Додаткова інформація