До Ужгорода завітає виставка в рамках проекту "Образ і Слово Кобзаря у вишивці"

Виставка вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка 10-12 серпня проходитиме в атріумі головної адмінбудівлі краю (пл.Народна, 4).

Організовує виставку Закарпатська обласна управа ВГО Союзу українок, Закарпатське крайове Товариство політичних в'язнів і репресованих за підтримки Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради, Ужгородської міської ради.

Урочисте відкриття – 10 серпня о 14.00.

Виставка проходитиме в рамках проекту "Образ і Слово Кобзаря у вишивці" за ініціативи Полтавського відділення ВГО Союзу українок (голова Оксана Калинич), схваленого Всеукраїнською громадською організацією Союзу українок (голова Ореслава Хомик).

Проект "Образ і Слово Кобзаря у вишивці" з галереєю портретів та цитат Тараса Шевченка розміщено у четвертому альбомі "Українська вишивка" заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії ім.П.Мирного та літературно-мистецької премії ім.О.Пчілки, відмінника освіти України, викладача-методиста Гадяцького коледжу культури і мистецтва ім.І.Котляревського, нині покійного Григорія Кисіля, який видав п'ять альбомів за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком без використання комп'ютерних технологій.

Зі своїм задумом Григорій Кисіль свого часу звернувся до вишивальниці, майстрині фріволіте, члена Союзу українок, однієї з активісток громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко, яка взяла на себе обов'язки організатора і координатора цього проекту та спільно зі своїм чоловіком Григорієм забезпечує перевезення експонатів, презентацію їх у містах України на честь 2005-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Вишивали портрети і цитати 77 майстринь-вишивальниць і один вишивальник із Полтавщини та Канева протягом півтора року.

Союз українок Закарпаття підтримав місію виконавців проекту: образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об'єднуючими та миротворчими для українців. У ході виставки кожен відвідувач зможе долучитися до вишивки хрестика на символічному полотнищі "Україна нас єднає", що вже 16 разів побувало на Сході України і на ньому вишивали наші воїни-захисники та мешканці міст, які знайомилися з виставкою, – повідомляє Прес-служба Ужгородської міськради.

kobzar 2

Додаткова інформація