Цінувальникам прекрасного пропонують оглянути "Мистецтво Закарпаття 1948-2018 рр."

В обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая запрацювала виставка робіт класиків закарпатської школи живопису. Майже всі представлені твори – з музейних фондів, одну ж роботу надали з приватної збірки й експонується вона вперше.

Добірка презентує глядачам усе багатство та розмаїття закарпатської школи живопису, тут представлені твори класиків від Бокшая та Ерделі до Кашшая. "Ми прагнули сповна проілюструвати й репрезентувати мистецтво Закарпаття, – розповідає мистецтвознавець Олена Приходько. – Для цього дібрали твори засновників закарпатської школи живопису та їхніх безпосередніх послідовників. Старалися представити творчість кожного автора якомога ширше, щоб можна було зрозуміти, в якій манері, якому стилі працював той чи інший митець у різні періоди. Так глядач зможе собі уяснити повну картину становлення і розвитку традиційної живописної школи нашого краю – від фундаторів до їхніх наступників".

Виставка побудована таким чином, що першими глядача зустрічають довоєнні автопортрети корифеїв закарпатської школи живопису – Йосипа Бокшая й Адальберта Ерделі. Весь  зал, власне, присвячений їхній творчості – тут представлені твори різних років, починаючи від 1920-х до кінця 1960-х.

У наступних залах можна оглянути роботи першої ґенерації послідовників Бокшая та Ерделі: А.Борецького, В.Габди, Г.Глюка, А.Кашшая, Е.Контратовича, А.Коцки, Ф.Манайла, З.Шолтеса. Варто додати, що презентовані тут і дві скульптури Василя Свиди. Цікаво, що це не звичні й широко відомі глядачу роботи з дерева, а майоліка.

"Ми хотіли показати кераміку Свиди, з якою він вдало працював на початку творчого шляху. Ці роботи експонуються дуже рідко, тож це ще одна причина завітати на нашу виставку", – зауважує Олена Приходько.

Загалом експозиція налічує близько 60 робіт – мальовничих закарпатських пейзажів, натюрмортів, портретів та жанрових сцен. Організатори впевнені: і найширшому колу глядачів, і всім поціновувачам мистецтва цікаво буде порівняти творчість кожного автора, простежити його становлення та творче зростання.

Виставка "Мистецтво Закарпаття 1948-2018 рр.", що присвячена 70-літтю музею, триватиме до 31 серпня, – інформує Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art". 

mz 1mz 2mz 3mz 4mz 5mz 6mz 7mz 8mz 9mz 10mz 11mz 12

Текст: Ксенія Шокіна, фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація