Христина Данко-Шолтес презентує свій живопис виставкою-ретроспективою

11 вересня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту розгорнеться ретроспективна виставка живопису члена Спілки незалежних художників "КЕТ" ім.А. Кашшая Христини Данко-Шолтес.

Експозиція представить близько 30 робіт-акварелей, що приваблюють своєю чистотою, прозорістю фарб, гармонійністю кольорів і композиції.

Відкриття виставки відбудеться о 16.00, – інформують у музеї.

Довідково:

Христина Данко народилася 27 червня 1947 року в сім'ї інтелігентів в Ужгороді. Мати – Клара Вікторівна – вчителька, двоюрідна сестра Федора Манайла, батько – Емерих Емерихович Данко – іменитий лікар-дерматолог, знаний далеко за межами Закарпаття. Його незаперечний авторитет став визначальним у виборі майбутньої професії для його дітей – Христини та Йосифа, котрі теж стали лікарями.

Не раз гостями родини були відомі закарпатські митці: музиканти, письменники й художники. Христина, затамувавши подих, прислухалася до їхніх розмов, відкриваючи для себе новий світ. Дитяче захоплення малюванням привело її до студії чудового педагога Золтана Баконія.

Перша персональна виставка художниці відбулася в 2007 році у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту. До неї увійшли живописні і графічні роботи, створені протягом десятиліть творчої діяльності. Крім того, твори мисткині були представлені на міжнародних експозиціях, вернісажах в уже згаданому музеї, також вона брала участь у знаковій виставці творів учнів Золтана Баконія, присвяченій його 90-річчю й ін.

Творчість Христини Данко-Шолтес відзначена різними нагородами, почесними грамотами за професіоналізм та помітний особистий внесок у розвиток міжнародного культурного партнерства в галузі образотворчого мистецтва.

d sh

Додаткова інформація