На Закарпатті відновлюють українсько-польські Дні добросусідства

14-15 вересня на українсько-польському кордоні в межах Закарпаття та Підкарпатського воєводства відбудуться Дні добросусідства України та Польщі.

Свято за участі представників органів влади прикордонних регіонів, дипломатичних і консульських установ, громадських організацій, ділових кіл, прикордонної та митної служб відбудеться на Закарпатті вперше з 2002 року. Передували цьому спільні домовленості із Підкарпатським воєводством Республіки Польща.

В п'ятницю, 14 вересня, польська сторона прийматиме офіційну делегацію від Закарпатської області. У с.Лютовиська (Підкарпатське воєводство) пройде міжнародна конференція "Карпатські дні добросусідства – зустріч на кордоні". В рамках заходу передбачено проведення двох панельних дискусій із питань збільшення доступності Карпат та поглиблення міжнародного співробітництва за програмою "Польща – Білорусь – Україна".

У суботу, 15 вересня, на українському боці учасники презентують соціально-економічний, культурний і туристичний потенціал регіонів. Програмою передбачені підписання важливих двосторонніх документів – Програми спільних дій між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна) та Підкарпатським воєводством (Республіка Польща), а також грантового контракту у галузі охорони здоров'я. Учасники й гості свята оглянуть промоційно-туристичні намети і виставкові стенди, долучаться до концертно-розважальної програми.

Метою українсько-польського Дня добросусідства є розвиток транскордонного співробітництва та євроінтеграції, створення простору для налагодження співпраці між громадами і зростання ділової активності прикордонних регіонів.

Початок офіційної частини свята – 15 вересня о 13.00. Локація: територія тимчасового переходу поза пунктом пропуску в районі 127-го прикордонного знаку поблизу с.Лубня Великоберезнянського району, – анонсує Прес-служба Закарпатської ОДА

Додаткова інформація