Незабутні "Тіні забутих предків" переглянуть в обласній книгозбірні

До Дня українського кіно та з нагоди річниці від Дня народження Михайла Коцюбинського Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка запрошує всіх охочих на кіноперегляд легендарної стрічки "Тіні забутих предків". 

Показ відбудеться 13 вересня о 17.00. Вхід вільний. 

Задля підтримки та популяризації вітчизняного кінопродукту в Україні щорічно, починаючи з 1996 р., в другу суботу вересня відзначають День українського кіно, хоча й історія останнього почалась задовго до цього свята, оскільки перший український фільм відзняли ще у ХІХ столітті.

"Традиційно в цей день проходять різноманітні кінофестивалі, кінопокази, майстер-класи тощо у різних містах України. Ми також не залишились осторонь і підготували до перегляду знаменитий фільм Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" за повістю класика української літератури Михайла Коцюбинського й не випадково, адже саме в ці дні  17 вересня  день його народження", – інформують у книгозбірні. 

Михайло Коцюбинський  письменник, як сам про себе сказав, котрий "носив у душі сонце"... Уся його проза  світлий, відкритий простір для душі і духу! Тому не дивно, що у грудні 1962 р. на засіданні художньої ради Київської кіностудії ім.О.Довженка з нагоди святкування сторіччя від Дня народження М.Коцюбинського затвердили сценарій фільму, роботу над яким було завершено в жовтні 1964 р. 

Сам Сергій Параджанов пізніше заявив: "Фільм не з'явився на порожньому місці... Був великий класик Коцюбинський. Вражений красою Карпат, він створив своїх Ромео і Джульєтту, поетичну притчу про кохання. Пам'ятаєте картину Тіціана, на якій зображені дві жінки  "Любов земна і Любов небесна"? У моєму фільмі  це Марічка і Палагна".

tinitzp

Додаткова інформація