"Бавка" за підтримки Українського культурного фонду створить "Казок веселкове намисто"

Днями команда Закарпатського академічного обласного театру ляльок на запрошення Дирекції Українського культурного фонду побувала у м.Київ, де проводилась переговорна процедура щодо укладання договору про надання гранту.

Попередньо колективом була подана Проектна заявка на конкурс індивідуальних проектів для одержання фінансування УКФ, і в результаті експертного оцінювання проект закарпатських лялькарів "ОТР 1360 Казок веселкове намисто. Представлення словацького фольклору засобами театрального лялькового мистецтва" отримав 84 бали та посів сто двадцять перше місце в рейтингу індивідуальних проектів, що за результатами оцінювання отримали 70 і більше балів (315 проектів). Це найвищий рейтинг для Закарпатської області. Реалізація проекту передбачається протягом наступних двох місяців.

Проект складається з двох частин: театралізованого свята національних культур із використанням "ростових" ігрових ляльок та прем'єрного показу вистави словацького автора. Свято, що розраховане не лише на дитячу аудиторію, а й на сімейний перегляд, планується провести у п'яти закарпатських населених пунктах  місцях компактного проживання словацьких громад. Проект відповідає потребам місцевого розвитку, створює синергетичний ефект із іншими регіональними ініціативами, націленими на підтримку культурних та духовних потреб, забезпечення прав нацменшин у прикордонних регіонах. За силою емоційного впливу на дітей театр ляльок займає особливе місце серед інших мистецтв, тому реалізація проекту має стати унікальною подією, яка набуде широкого позитивного резонансу.

Проект "Казок веселкове намисто. Представлення словацького фольклору засобами театрального лялькового мистецтва" відповідає важливому для українського та міжнародного сьогодення дискурсу, сприяє збереженню культурного розмаїття, поваги до особливостей інших культур на місцевому закарпатському, національному українському й міжнародному рівнях засобами театрального лялькового мистецтва, спрямованого пріоритетним чином на дітей, – інформують у театрі. 

_______________________________________________________________________________

Окрім "Бавки" участь у переговорній процедурі взяли також представники Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту, Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая, Закарпатської обласної філармонії й Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Про подані ними проекти  в наступних публікаціях. 

UKF logoUKF peremozhciUKF Bavka

Додаткова інформація