За підтримки УКФ в Ужгородському скансені запрацює гончарна майстерня

11 вересня представники Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту на запрошення Дирекції Українського культурного фонду побували у м.Київ, де проводилась переговорна процедура щодо укладання договору про надання гранту.

Попередньо музеєм була подана Проектна заявка на конкурс індивідуальних проектів для одержання фінансування УКФ, і в результаті експертного оцінювання проект Ужгородського скансену ОТР 1376 "Стежками традицій закарпатської кераміки" отримав 80 балів та посів сто сімдесят третє місце в рейтингу індивідуальних проектів, що за результатами оцінювання отримали 70 і більше балів (315 проектів).

Реалізація цього проекту дозволить за допомогою низки заходів відродити й оживити одне з найдавніших ремесел – гончарство, зробити його постійною, живою атракцією на території скансену.

Серед головних завдань проекту – облаштування гончарної майстерні в одному із приміщень музейної старої корчми. Відкриття майстерні заплановано провести під час Фестивалю гончарства, в рамках якого проводитимуться майстер-класи за участі провідних гончарів краю та запрошених майстрів гончарної справи з міст Косів, Коломия і Опішня, а також заплановані тематичні лекції, виступи фольклорних колективів, дегустації традиційних страв тощо.

Друга частина проекту полягає у підготовці та друці двох видань. Перше з них – це каталог гончарних виробів із фондової колекції музею "Вільхівські гончарі", що репрезентуватиме широкому загалу один із провідних та найбільш відомих осередків гончарного ремесла на Закарпатті – с.Вільхівка Іршавського району. Інше видання розраховане на дитячу аудиторію – це "Абетка гончара", що за допомогою наочних кольорових ілюстрацій та спеціально підготованого тексту знайомитиме наймолодших відвідувачів музею з основами гончарного ремесла на Закарпатті, видами традиційного посуду й елементами його оздоблення.

На завершення проекту заплановані проведення семінару з теми "Проблеми збереження та популяризації традиційного гончарства", відкриття виставки гончарних виробів з колекції музею і презентація згаданих видань.

Проект "Стежками традицій закарпатської кераміки" покликаний підвищити зацікавленість населення міста і краю гончарством як одним із важливих проявів традиційної народної культури. Облаштування гончарної майстерні дасть змогу створити довкола неї постійно діючий креативний простір для дітей та дорослих, що стане чудовою альтернативою для проведення дозвілля, сприятиме пізнавальній діяльності й популяризуватиме традиції народного гончарства. Запровадження щорічного Фестивалю гончарства та подальше його проведення сприятиме формуванню позитивного іміджу музею, міста й усієї області, збереженню і розвитку національно-культурної самобутності, народних традицій, звичаїв та обрядів, – інформують у музеї. 

_______________________________________________________________________________

Нагадаємо, що крім Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту власні проекти на здобуття гранту також успішно представили Закарпатський академічний обласний театр ляльок, Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая, Закарпатська обласна філармонія й Ужгородський коледж культури і мистецтв.

UKF peremozhci

Додаткова інформація