Головну книгозбірню краю поповнили унікальні видання про вірменську культуру

1 жовтня до Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка завітала Олена Оганесян – куратор проекту "Параджанов-арт", голова ГО "Вірменське товариство культурних зв'язків АОКС-Україна", член Громадської ради при Міністерстві культури України.

Дещо раніше, 14 вересня, гостя вже приїздила до Ужгорода для відкриття в історико-культурному комплексі "Совине гніздо" виставки експонатів зі збірки родини народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова "Імпресія дотику", яка завершилась напередодні.

Нині ж Олена Оганесян зустрілася з працівниками та користувачами обласної книгозбірні, щоби презентувати книги та часописи про вірменську культуру, з якими невдовзі зможуть ознайомитись охочі.

Серед представлених видань вірменською, українською і російською мовами є раритети й новодруки, зокрема, література, присвячена історичним подіям ("Від Царгорода до Києва" Н.Нікітенко) та визначним постатям – геніальному кінорежисерові, народному артистові УРСР, лауреатові Державної премії України ім.Т.Шевченка Сергію Параджанову, видатному археологу, спелеологу, музиканту і поету Олександрові Авагяну, поету, лауреату Державної премії СРСР Борисові Чичибабіну й іншим.

Книжковий дарунок гостя передала директору бібліотеки Олені Канюці.

Участь у зустрічі взяли також голова Товариства вірменської культури Закарпаття "Арарат" Карен Енокян та засновник і колишній очільник товариства Сергій Нікогосян, заступник начальника управління мистецтв, культурно-освітніх закладів та установ департаменту культури ОДА Надія Токарчик і головний спеціаліст департаменту Оксана Дурунда, голова Закарпатського осередку НСПУ, заслужений працівник культури України Василь Густі та пані Катерина – дружина видатного закарпатського художника Ференца Семана, котрий приятелював із Сергієм Параджановим.

На завершення цікавого і невимушеного спілкування Олена Оганесян висловила сподівання, що в головній книгозбірні Закарпаття з часом з'явиться "вірменська" поличка та пообіцяла особисто поповнити її іншими вартими уваги виданнями. Підтримати цю справу, володіючи чималим книжковим зібранням, планують і представники Товариства вірменської культури Закарпаття "Арарат". До всього, вони принагідно запросили присутніх на концерт духового оркестру Закарпатської обласної філармонії, що відбудеться 19 жовтня – з нагоди 100-річчя відновлення державності Вірменії та 2800-ліття міста Єреван.

1234567

Департамент культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація