Обласний художній музей реалізує мистецький проект за підтримки УКФ

Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая – відомий осередок культури, мистецький заклад загальнонаукового, спеціального та гуманітарного спрямування. Концепція й особливості діяльності музею упродовж 70 років тісно пов’язані з історичними процесами культури краю, розмаїттям традицій європейських художніх шкіл. Усебічному розкриттю особистісних проявів закарпатського малярства XVI-XX століть у збірці музею сприяла фахова дослідницька робота колективу, збиральницька та творча популяризаційна діяльність спрямована на суспільну користь.

Колекція музею – справжня скарбниця національної культури, яка дає можливість бачити і вивчати унікальні роботи регіональних митців, європейських за освітою, світовідчуттям, творчістю. Понад 10 тисяч творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, литва, іконопису, медальєрного мистецтва складають повнопрофільну музейну збірку.

Згідно з постановою Закарпатського облвиконкому від 20 червня 1945 року було прийнято рішення про створення картинної галереї в Ужгороді. Відтак історія художнього музею розпочинається у листопаді 1947 року в стінах Ужгородського замку – як картинної галереї у структурі Закарпатського обласного краєзнавчого музею. Перша ж експозиція була представлена широкій громадськості 9 листопада 1948 року.

Проект "Золоті сторінки. Українське мистецтво другої половини ХХ ст.", присвячений 70-річчю експозиційної діяльності художнього музею, був підтриманий Українським культурним фондом. Концепція виставки засвідчила актуальність і новітність поглядів науковців музею, вона відповідає пріоритетам оголошеного конкурсу, сприяє популяризації, всебічному та поглибленому дослідженню української культури, її інтеграції в європейський контекст. У Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая працюють досвідчені науковці, фахівці своєї справи з багаторічним досвідом, які провадять аналітичну і дослідницьку роботу, активну виставкову діяльність на всіх етапах – концептуалізації, підготовки, препродакшену та презентації конкурентноспроможного національного культурного продукту для розширення аудиторії як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу.

Виставка шедеврів образотворчого мистецтва з колекції Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая і фондів Національного музею ім.А.Шептицького у Львові "Золоті сторінки. Українське мистецтво другої половини ХХ ст." важлива для українського та світового дискурсу. Експозиція чи не вперше презентуватиме творчість українських митців, які всупереч ідеологічним обмеженням культурної політики тоталітарного радянського режиму сприяли розвитку українського образотворчого мистецтва, заклали підвалини сучасного мистецтва доби Незалежності. Проект представить доробок видатних українських митців другої половини ХХ ст., які мали творчий зв’язок із Закарпатським художнім музеєм – О.Шовкуненка, І.Труша, Т.Яблонської, М.Глущенка, К.Трохименка, роботи митців, пов’язаних із художнім музеєм Львова, знаних художників Закарпаття Й.Бокшая, А.Ерделі, Ф.Манайла, А.Борецького, Е.Контратовича та твори львівських митців Р.Сельського і М.Сельської, К.Звіринського, О.Новаківського, І.Труша, В.Манастирського.

Виставка також становитиме основу науково-мистецького видання, присвяченого поважному ювілеєві експозиційної діяльності Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая. Для цього науковцями буде зібрано й опрацьовано архівні матеріали про музей і фотодокументальний матеріал.

Договір про надання гранту був підписаний 25 вересня.

Термін реалізації проекту: жовтень-листопад 2018 року, – повідомили в музеї.

________________________________________________________________________________

Нагадаємо, що крім Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відповідні договори про надання гранту на реалізацію проектів Український культурний фонд уклав також із Закарпатським академічним обласним театром ляльок, Закарпатським обласним музеєм народної архітектури та побуту, Закарпатською обласною філармонією й Ужгородським коледжем культури і мистецтв.

UKF peremozhci

Додаткова інформація