Згасла зірка співця Карпатського краю – письменника Володимира Фединишинця

Громадськість краю з глибоким болем сприйняла сумну звістку про те, що 3 жовтня перестало битися серце сумлінного трудівника Слова, відомого літератора, члена Національної спілки письменників України Володимира Степановича Фединишинця.

Не стало серед нас "опришка в моднім пальті" та піонера верлібру на Закарпатті, життєва дорога якого розпочалася 9 травня 1943 року в селі Репинне Міжгірського району. Володимир Фединишинець закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету. Зразком у житті і творчості для нього стали Іван Франко й Олександр Духнович. Письменник прагнув усю повноту свого таланту віддати рідному краю, присвятивши себе служінню літературі.

Його творча спадщина багата і різноманітна. Це понад 70 видань, серед яких  поетичні збірки "Секунди серця", "Сині серпантини", "Едельвейси", "Перспектива", "Срібні силуети" та багато інших. Його перу належать романи "Бранці лісу", "Отець Духнович", збірки оповідань і повістей "Свято Білої музейної Ворони", "Сексуалітет", низка документальних монографій, творів для дітей, книга інтерв'ю "Не помру, доки не напишу бестселер…".

У доробку Володимира Фединишинця є також фольклорні записи, зокрема, багато казок. Особливо активно у 60-80-ті рр. працював у галузі літературної критики. Трудився в галузі художнього перекладу. Його твори теж перекладено – білоруською, угорською, чеською, словацькою, осетинською, російською мовами.

Творчість автора відзначено літературними преміями ім.О.Духновича (2004, 2005 рр.) та ім.Ф.Потушняка (2009, 2014 рр.).

Світла пам'ять про Володимира Фединишинця житиме серед нас і в серцях читачів  теперішніх та майбутніх.

Хай буде йому пухом рідна земля…

Василь Густі, голова Закарпатської організації

Національної спілки письменників України

___________________________________________________________________________________

Прощання з Володимиром Фединишинцем відбудеться завтра, 5 жовтня, о 14.00 у приміщенні ЗО НСПУ (м.Ужгород, вул.Жупанатська, 3).

Додаткова інформація