Український інститут національної пам'яті створить п'ять міжрегіональних територіальних органів

З жовтня Уряд на своєму засіданні схвалив проект постанови, який дозволить утворити територіальні органи Українського інституту національної пам'яті, враховуючи регіональні особливості відповідних областей, виробити практичні кроки у межах загальнонаціональної стратегії відновлення та збереження національної пам'яті українського народу з їх адаптацією під місцеві особливості.

На сьогодні в умовах війни на Донбасі й окупації Кримського півострова РФ ведеться послідовна кампанія з дестабілізації ситуації в Україні. Одним із елементів такої кампанії є викривлене трактування історичних подій російськими пропагандистами та політиками для дискредитації самої ідеї існування суверенної, незалежної і соборної Української держави. Інформаційна агресія ґрунтується, зокрема, й на маніпуляціях навколо існуючих відмінностей у історичному розвитку українських регіонів, а також активному використанні історичних міфів.

Подібні дії провокують розкол всередині українського суспільства та становлять пряму загрозу національній безпеці України. Наразі існує потреба у створенні як мінімум п'яти міжрегіональних територіальних органів Українського інститут національної пам'яті, повноваження яких поширюватимуться на кілька областей України: Західний, Південний, Південно-східний, Північно-східний та Центральний міжрегіональні територіальні органи, – йдеться на офіційному сайті Міністерства культури України

Додаткова інформація