Уряд схвалив створення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства

З метою відродження килимарства як найстарішого художнього ремесла України, що розвивається лише в історичних осередках килимарства країни, буде створено Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Уряду 3 жовтня.

Традиції рослинного килимарства і Технологія виконання вишивки "білим по білому" м.Решетилівка Полтавської області внесені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Завдяки такому художньому ремеслу Полтавщина отримала гідне визнання своїх автентичних ремесел й уже давно є візитівкою краю.

Утворення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства сприятиме реалізації державної політики в галузі культури й забезпечить належний рівень для відродження і збереження традицій килимарства, – інформують у Мінкультури. 

"Створення Всеукраїнського центру вишивки та килимарства є надзвичайно важливим кроком у подальшому розвитку нової моделі культури, що має поєднувати автентичні національні риси творчості зі світовим і загальноєвропейським контекстом. Відродження та збереження традицій килимарства й унікальної вишивки, яке є найстарішими художніми ремеслами, заохочення креативного підприємництва має великий стратегічний потенціал для сталого і комплексного зростання всієї країни в цілому. Україна є країною, яка володіє великими можливостями, а її історична та культурна спадщина є колосальним ресурсом розвитку. Міністерство культури України активно працює в напрямку розвитку креативних індустрій і формування умов для креативної економіки. Наша мета  підтримати ініціативність, творчість, розвиток художніх ремесел та забезпечити сприятливі умови для їх розвитку",  говорить Міністр культури України Євген Нищук.

Додаткова інформація