Схвалений Президентом України "антипіратський" закон набув чинності

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних".

Метою Закону є удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Законом вводиться норма про обов'язкову публікацію на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері інтелектуальної власності, інформації про заявників (для юрособи – повне найменування, юридична та поштова адреса, дата держреєстрації та ідентифікаційний код, для ФОП – ПІБ, дата держреєстрації, реєстраційний номер картки платника податків) і відповідні примірники аудіовізуальної продукції щодо прийнятого рішення про видачу контрольних марок, їх кількість, серію, номер і дату видачі.

Таким чином, реалізація Закону сприятиме створенню додаткового механізму для боротьби з піратством і порушенням прав суб'єктів авторського права, – повідомляє femida.ua.

Додаткова інформація