Художник Олександр Федяєв представив свій доробок закарпатським поціновувачам

Днями в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая добірку живописних полотен презентував харківський митець, уродженець Закарпаття Олександр Федяєв.

Народився 28 липня 1962 року в с.Кострина Великоберезнянського району Закарпаття. У 1988 році закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва, а в 2002 році – Харківську державну академію дизайну і мистецтв (викладачі з фаху А.Константинопільський, Ю.Вінтяєв, В.Ковтун). По закінченні навчання залишився жити і працювати в Харкові, став членом обласної організації Національної спілки художників України, викладачем Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Проте любов до рідного краю ніколи не залишала митця, він часто приїжджає на Закарпаття, разом із колегами бере участь у пленерах, що в підсумку виливається в прекрасні полотна.

Для виставки у рідному Закарпатті митець представив близько 60 робіт – усі виконані в техніці олійного живопису. Помітну більшість полотен митець написав упродовж останніх п'яти-шести років – з часу попередньої персональної виставки в Ужгороді (2012 р.).

Як видно з експозиції, художник лишається вірним своїм улюбленим жанрам – пейзажу та натюрморту, хоча представлені й жанрові композиції, і роботи сакральної тематики. Як визначає мистецтвознавець Людмила Біксей, наполеглива працьовитість і щира відданість мистецтву – творче кредо Олександра Федяєва. Закоханий у природу художник удало поєднує реалії навколишнього світу та романтику емоційного стану людини.

Заслужений художник України Василь Попович із нагоди відкриття виставки сказав, що роботи Олександра Федяєва відзначаються особливою колористикою і реалістичністю. Очевидно, що через свою творчість митець намагається висловити ту безмірно велику любов до рідної землі, яку відчуває, тому надзвичайно тонкими та чуттєвими виходять краєвиди як рідних Карпат, так і щедрої Слобожанщни. "Для Ужгорода – це справді вагома подія, бо виставка надзвичайно цікава й за колористикою, і за тематичним розмаїттям. Роботи реалістичні, сучасні по-своєму, придивіться, як митець відсікає все зайве, подає глядачеві тільки суть, зерно. Саме тому про творчість Олександра Федяєва можна сказати не інакше, як те, що це справді майстерність від Бога", – додав він.

Оглянути експозицію охочі зможуть до 18 листопада, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

OF 1OF 2OF 3OF 4OF 5OF 6OF 7OF 8OF 9

Фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація