Персональна виставка живопису і графіки Тараса Усика вже чекає на своїх оглядачів

У виставкових залах Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту персональну виставку творів живопису і графіки днями представив архітектор, живописець, член Національної спілки художників України Тарас Усик. Експозиція приурочена до дня народження митця – нещодавно йому виповнилося 60 років.

Тарас Усик – художник у другому поколінні, син відомого закарпатського живописця Степана Усика. За освітою – архітектор, проте головну роль у його житті все ж таки відіграє живопис. Митець створює прекрасні полотна, які, за визначеннями мистецтвознавців, вирізняються неповторним ритмом руху живописних площин, характерною поліфонією і монохромією, багатоколірністю та аскетизмом.   

Нинішня виставка митця налічує близько 50 полотен. Зі слів автора, експозиція запланована давно, митець готувався до неї протягом тривалого часу, щоправда, вийшло так, що практично 90% представлених робіт – нові, виконані впродовж останнього року.

Теми, яких торкається Тарас Усик у своїй творчості, одвічні – природа, архітектура, жінка. Митець розповідає, що навколишня краса його постійно надихає, жінки – зачаровують, а ось рідне місто є центром його Всесвіту. "Природа наша – неймовірна! А місто – найкрасивіше в світі! Я малюю його з пам'яті, закриваю очі – і бачу кожен його куточок, пам'ятаю, скільки сходинок та вікон напевно що в кожному будинку… І жінок малюю – бо страшно люблю їх. А що з того всього вийшло – судити глядачеві", – каже художник. 

Привітати митця з нагоди ювілейної виставки прийшли численні гості, однодумці, колеги. Голова Закарпатського осередку Національної спілки художників України Борис Кузьма вручив ювілярові від імені голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля почесну грамоту. 

Привітав митця, зокрема, й народний художник України Володимир Микита, який знає Тараса Усика змалечку: "Кожна його робота має свій замисел і концепцію, у кожній свій стиль знайдений. Колористика, гармонія – все на місці. Тут немає повторів! Свої думки викладає легко, в особливій кольоровій динаміці, він розкутий, і це дуже добре! Якщо доживу до наступного його ювілею, то вірю, що він так само мене здивує, як і зараз".

Виставка Тараса Усика в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту триватиме два тижні, – повідомляє Культурно-мистецька фундація "Brovdi Art".

TU 1TU 2TU 3TU 4TU 5TU 6TU 7TU 8TU 9TU 10

Фото: Наталія Павлик

Додаткова інформація