"П'єса для метеликів з оркестром" якісно поповнила репертуар облмуздрамтеатру

У неділю в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулася прем'єра вистави "П'єса для метеликів з оркестром".

Незвичним було вже визначення вікової категорії – для родинного перегляду, тож прем'єру показували у вечірній час, хоча спочатку вистава планувалася як дитяча.

За словами режисера Михайла Мільмейстера, над постановкою від задуму і до сценічного втілення працювали єдиною командою спільно з концертмейстером Галиною Шевченко (Булановою), диригентом оркестру Анастасією Жужговою та авторкою п'єси Хавою Ейзель-Валаамовою. Відтак народилася історія, де персонажами є музичні інструменти, диригент, композитор.

Чи не вперше в історії закарпатського театру оркестр вийшов на сцену як головний герой вистави. Півторагодинне дійство про дівчинку Оленку, яка не хоче грати гами і потрапляє у чарівне королівство Музики, не залишило байдужим нікого. Глядачі проводжали акторів оваціями.

До слова, у виставі використано уривки із творів двадцяти восьми композиторів. Окрім того, музику для пісень написав сам режисер Михайло Мільмейстер. Тож виставу сміливо можна назвати мюзиклом: вона заворожує магією музики крізь казкову призму.

Молода актриса Ангеліна Пересоляк вправно зіграла допитливу дівчинку Оленку. Цікавими вийшли образи пані Музики (Світлана Мавріц), учительки (Галина Шевченко), композитора (Анатолій Мацак), диригента (Анастасія Жужгова). Варто відзначити сценографію й костюми авторства Емми Зайцевої і танцювальні номери Віктора Бабуки.

За словами директора театру Василя Марюхнича, це вистава для родин, які прагнуть розвитку, де батьки піклуються про дітей, дбають про їхнє різнобічне зростання. "П'єсу для метеликів з оркестром" можна назвати й художнім музичним лекторієм, де в цікавій та доступній формі викладаються знання про музику, тому цю постановку варто переглянути і школярам, і студентам", – стверджує художній керівник театру.

"Зроблено з талантом, із творчим підходом до теми, з великим смаком, – ділиться враженнями режисер Олександр Куцик. – Вистава гідна столичної сцени. Вона показала, що в театрі є сильний оркестр".

Театральному оглядачу, професорові УжНУ Сергію Федаці прем'єра 73-го сезону за карнавальністю нагадала постановки Cтаніслава Мойсеєва, який наприкінці 1980-их років працював головним режисером у Закарпатському облмуздрамтеатрі. Доктор історичних наук пророкує спектаклю довге сценічне життя.

На обговоренні прем'єри всі відзначили свіжість ідеї і помітне місце новинки в репертуарі "шерегіївців".

M 1M 2M 3M 4

Іванка Когутич

для mediacenter.uzhnu.edu.ua

Додаткова інформація