Закарпатців запрошують до святкування Дня української писемності та мови

8-9 листопада Закарпаття на загальнодержавному рівні стане майданчиком реалізації заходів до Дня української писемності та мови. Про зміст події і подробиці заходів сьогодні під час прес-конференції у Закарпатській ОДА розповіли заступник міністра культури України Юрій Рибачук, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський та провідний консультант Українського інституту національної пам'яті Наталія Позняк-Хоменко.

"Минулого року ми проводили це свято у Сєвєродонецьку на Луганщині, й виникла ідея створити своєрідний місток єднання через усю Україну, провівши цьогорічні заходи на Закарпатті, – розповів Юрій Рибачук. – Свято української писемності та мови не покликане стати просто набором якихось концертних подій, його головна мета – це спілкування, спілкування з тими, хто пише і тими, хто читає, хто підтримує українське слово, стверджує українську мову як державну, створює єдиний культурний простір країни".

Під час прес-конференції Наталія Позняк-Хоменко проанонсувала проведення в Ужгороді фестивалю "Історія.UA", який започатковує Український інститут національної пам'яті.

Завтра Закарпаття разом з усією Україною писатиме Диктант національної єдності, який проходитиме 18-й рік поспіль. Захід почнеться об 11.00, його осередки, зокрема, будуть організовані і в малому залі облдержадміністрації та в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка. "Долучаться до написання диктанту й держслужбовці. І ми запрошуємо вас не лише до висвітлення цієї події, але й особисто взяти участь, щоби перевірити власні знання письмової української мови", – наголосив Ярослав Галас.

Наразі тематика цьогорічного диктанту не розкривається, але відомо, що зі студії "Українського радіо" його традиційно озвучить професор Олександр Авраменко. Взяти участь у загальнодержавній акції зможуть усі, хто має доступ до радіоточок.

Після написання диктанту відбудеться покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку на площі Народній. А далі учасники урочистостей попрямують на площу Театральну, де о 12.00 стартує поетичний марафон за участі шкільної і студентської молоді, працівників закладів освіти та культури, літераторів і всіх охочих.

Не менш захопливим буде дійство, що почнеться о 13.00 в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв. Там відбудеться чемпіонат скоромовок, відкритий майстер-клас із написання рукописних кириличних шрифтів, книжкова виставка за участі закарпатських видавництв.

О 16.00 на сцені театру презентують концертну програму, де разом із закарпатськими виконавцями виступатимуть гурт "Riverland" (м.Дніпро), заслужений артист України Віталій Свирид і Народна артистка України Марія Бурмака, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

Додаткова інформація