"Карпатська ватра" зібрала в Ужгороді письменників із України та країн-сусідок

Сьогодні в Ужгороді стартував дводенний літературний фестиваль, присвячений Дню української писемності та мови, "Карпатська ватра – 2018". Письменники з різних областей України, закарпатські автори, а також майстри пера з-за кордону зібралися в приміщенні обласної організації НСПУ.

Тут, на книжковій виставці "Літературне добросусідство у сяйві "Карпатської ватри", представили роботи авторів сусідніх Закарпаттю областей, а також зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі, зокрема й експонати виставки "з перекладацької ниви".

"Символічно, що ми зібралися тут, у місці, намоленому словом. Це вже п'ятий літературний фестиваль. Міністерство культури України вперше на Закарпатті так масштабно проводить День української писемності та мови й для нас це справді велике духовне свято. "Карпатська ватра" має запам'ятатися і залишилася у часі та просторі новими книжками, товариськими зустрічами", – зазначив голова Закарпатської організації НСПУ Василь Густі.

Зібрання відвідав Юрій Рибачук, заступник Міністра культури України. Він сказав: "Карпатська ватра" відбувається в контексті відзначення Дня української писемності та мови. Торік цей день ми відзначали на Луганщині, 40 кілометрів від лінії фронту. Ми бачили, який великий відгук це свято знайшло в серцях людей. Цьогоріч Міністерство культури як орган, що формує політику у мовній сфері, вирішило прокласти місток через усю країну: від Луганщини до Закарпаття. Хочеться зустрітися з людьми, які творять сучасне обличчя української літератури. Цей форум допоможе зруйнувати стереотипи, які ще іноді трапляються, і повезти до столиці глибше розуміння цього багатонаціонального краю".

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак від імені міського голови Богдана Андріїва привітав учасників фестивалю: "Приємно, що такий захід відбувається саме в нашому місті. Багатонаціональний, багатокультурний Ужгород демонструє свою єдність, культурну, мовну і національну свідомість. У цю мить пригадуються слова Пантелеймона Куліша "Єдиний скарб твій – рідна мова. Заклятий для сусіднього хижацтва". На жаль, ці слова й сьогодні залишаються актуальними на великій частині нашої держави. На щастя, на Закарпатті все інакше і нинішній добросусідський день це доводить".

Перед присутніми виступив і голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, який також вручив найвищу спілчанську нагороду українському письменнику Словаччини Івану Яцканину – за популяризацію української літератури в світі.

Завершили перший фестивальний день "Карпатської ватри" літературним вечором в обласному театрі ляльок. А вже завтра відбудеться низка інших тематичних заходів, – інформує Прес-служба Ужгородської міської ради.

123456789101312111415161718

Додаткова інформація