Цікавим до моди і традицій презентують колекцію стилізованого народного вбрання

25 листопада у приміщенні Закарпатської обласної філармонії відбудеться культурно-мистецька театралізована модна подія "Із роду в рід". Уперше в Ужгороді представлять прем'єрний показ колекції одягу з 11-ти фешн стилізованих народних ансамблів, які відображають традиції кожного з районів багатонаціонального Закарпаття.

Ідею такого проекту вже кілька років виношувала Анна Феєр, директор департаменту моделей "А'STAR". Своє бачення оформила у проектну заявку й одержала підтримку Українського культурного фонду, який опікується розвитком національної культури та мистецтва в державі, підтримує культурне розмаїття й інтеграцію українського надбання у світовий культурний простір. Не одноразово Анна організовувала тематичні покази – фольк-фешн шоу, запрошуючи дизайнерів, які працюють у народній тематиці. Але вперше взялася за підготовку великого проекту та відобразила своє бачення сучасного національного костюму.

"Коли я писала проект, навіть не вірила, що він буде виконаний і підтриманий цього року. В кожному секторі конкурсу працювала окрема комісія та відбирала переможців, – розповідає Анна Феєр. – Я завжди хотіла створити колекцію, основою якої був би національний одяг. І водночас, щоб речі були модними і їх хотілося носити. Ще один важливий нюанс, щоби ці речі могли передаватися у спадок з покоління у покоління. Такі речі, я впевнена, будуть оберегом на все життя і передаватимуть енергетику родини та сімейного щастя". 

В основі колекції -- традиційна вишивка, оздоблення, колористика, орнаменти, тканини народного костюму. Майже у кожному комплекті – довга вишита сорочка – "довганя". А також гуцульська безрукавка "кептарь" (бунда), довгий фартух "плат", верхній одяг "сердак". Оскільки колекція осінньо-зимова, особливого колориту додають закарпатські гуні, які ніколи не виходять з моди. "Гуні – це тренд не одного сезону. Але модні концепції нас зараз не так захоплюють, ми шукаємо те, що має практичний і довготривалий сенс. Я хочу створити те, що буде мати цінність не одне десятиліття. Речі, в які буде вкладена душа, які будуть для нас рідними. Це моя внутрішня потреба, створити таку колекцію. У мене нема речей, які передавалися б попередніми поколіннями. Але нещодавно я дізналася, що мій дідусь шив на замовлення верхній одяг, тому це вже певна родинна традиція. Основна аудиторія, на яку спрямований наш проект, – молодь, яка має берегти та примножувати нашу культуру, цікавитися історією!, – додає Анна Феєр.

Дійство не обмежиться тільки демонстрацією колекції, організатори підготували масштабну хореографічну постановку. Моделі не просто демонструватимуть одяг, а танцюватимуть на подіумі. Синтез народного та сучасного і не тільки в дизайні, але й у музичному оформленні, хореографії – таке завдання ставлять перед собою організатори. Основна мета – популяризація етнічної моди Закарпаття не тільки в Україні, але й за її межами.

Після показу в Ужгороді колекція поїде мандрувати Закарпаттям та іншими регіонами України, а також стане основою Театру мод, який планує створити Анна Феєр. Костюми не продаватимуться, але стануть взірцем для створення наступних колекцій.

Організатори запрошують всіх шанувальників етнічної моди та сучасного мистецтва відвідати театралізований показ "Із роду в рід" і насолодитися яскравими барвами традиційного одягу закарпатців у сучасному виконанні, – анонсує Ужгородський прес-клуб

AStarAStar 2

Додаткова інформація