Краса, що помітна лише "озброєним" оком Закарпатцям представили мандрівні картини зі світу науки

24 квітня в Закарпатському обласному музеї народної архтектури та побуту відкрили неординарну як для мистецького закладу експозицію "Картини зі світу науки". Добірка розкриває невидиму для людського ока суть звичних наукових явищ, які, виявляється, здатні зачаровувати своєю естетикою.

Всього  майже півсотні широкоформатних зображень, одержаних із допомогою найрізноманітніших технологій: від звичайної фотографії, кольорової зйомки з використанням світлових, растрових та растрово-тунельних мікроскопів  і до комп'ютерного моделювання.

Представлені експонати  результат документування об'єктів із різних галузей наукових досліджень, над якими працюють учені з понад 80 інститутів Товариства ім. Макса Планка в Німеччині. Біля кожної картини подано детальний опис зображеного об'єкта та стану, в якому він перебуває на момент документування.

За словами представника Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, експозиція розрахована на широкий загал, та особливо зацікавить науковців і студентів. "Ми сподіваємося, завдяки цій добірці здібна молодь укотре пересвідчиться, що робота науковця  дуже захоплива й на шляху до важливих відкриттів він нерідко спостерігає справжні художні шедеври,  каже Михайло Лещенко. Водночас, переконує: Німеччина прагне співпрацювати з обдарованою молоддю з України. На сьогодні, за словами дипломата, більше 10 тисяч українських студентіх навчаються в інститутах Німеччини, українські вчені та педагоги активно задіяні в освітньому процесі і двоє з них навіть очолюють престижні німецькі виші.

Експозиця триватиме до 20 травня. Керівництво музею запрошує до перегляду пізнавальної експозиції організовані учнівські та студентські ексукурсії.

1

2

3

4

5

6

7

8


Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація