"Наші славні Василі – окраса Срібної землі": в Ужгороді відкрили виставку митців-тезок

Сьогодні в атріумі будівлі Закарпатської ОДА та облради відбулася презентація виставки художніх робіт відомих митців краю, яких, окрім творчого обдарування, об'єднує ім'я Василь.

"В усі часи Василь – це одне з найшанованіших імен на Закарпатті, – зазначив, вітаючи гостей виставки, заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас. – І свято Василя сторіччями закарпатці шанують та зберігають його цікаві самобутні обряди. Започаткований минулого року нашими талановитими Василями гарний захід, сьогодні – вже добра традиція, яку ми з задоволенням будемо підтримувати й надалі, як і Міжнародний фестиваль "Василля", що теж вдруге збирає тисячі гостей в обласному центрі".

Понад два десятки митців створили експозицію з полотен у жанрах живопису і графіки, зразків декоративно-прикладного мистецтва, скульптури тощо. 

"Наш загал Василів дуже чисельний, і справедливо може мати право голосу, – наголосив учасник виставки, художник Василь Вовчок. – На цій виставці представлені роботи художників та народних умільців Василів, які створені протягом року. Тут зображені всі пори року, повний спектр кольорів і напрямів живопису. До наступного року ми теж матимемо, чим порадувати гостей цього вже щорічного мистецького заходу".

Підтримали тезок і літератори, які доповнили творчу атмосферу виставки віршами.

"Ми раді тому, що ці дні сповнені доброзичливістю, вдячністю, щирістю, які дають нам такий потужний заряд підтримки для подальшої праці та творчості, – зазначив голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, який поділився з присутніми поетичними рядками про Василів.

Музичною окрасою заходу став виступ фольклорного ансамблю "Маки" Ужгородського коледжу культури і мистецтв, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА

123456789101112

Додаткова інформація