Міжнародний фестиваль "Василля": гастрономічне свято культур без кордонів

У п'ятницю, 11 січня, на площі Народній в Ужгороді офіційно відкрили ІІ-ий Міжнародний гастрономічно-колядницький фестиваль "Василля", який вразив географією як учасників, так і почесних гостей.

З головної сцени фестивалю присутніх вітали маршалек Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владислав Ортил і Генеральний консул Польщі у м.Львів Рафал Вольські, префект повіту Марамуреш Румунії Васіле Молдаван і заступник голови Повітової ради Марамуреш Дору Данкуш, Генеральний консул Словацької Республіки у м.Ужгород Мірослав Мойжіта та словацький консул Даніел Цапаш, угорські дипломати – консул Генерального консульства Угорщини в м.Ужгород Ласло Куті, консул із питань зовнішньоекономічних зв'язків Консульства у м.Берегово Чізмобіо Александра, а також координатор побратимських зв'язків Дармштадт-Ужгород Ройтер Мартін та перший секретар Посольства України в Македонії Ростислав Палагусинець. На свято завітав і заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета.

"Дуже тішить той факт, що в цьогорічному фестивалі, який об'єднав традиції кулінарії та коляди, беруть участь близько 120 виробників вина, меду, сиру, іншої фермерської продукції із багатьох областей України, а також наші друзі з Румунії, Польщі, Македонії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Словаччини, – наголосив, вітаючи гостей свята, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – До участі у фестивалі долучилися найкращі колективи області, колядницькі гурти та вертепи, митці… "Василля" для його учасників – це можливість презентувати та реалізувати свої надбання, для гостей – гарна нагода побувати в нашому чудовому місті, скуштувати закарпатські страви, випити погар закарпатського вина, і, звичайно ж, послухати закарпатські колядки та самим поколядувати".

Керівник краю привітав присутніх із прийдешнім християнським святом Святого Василя, побажав учасникам та гостям фестивалю приємного відпочинку, миру і достатку в кожній родині.

Почесні гості зауважили, що закарпатський фестиваль уже відомий далеко за межами області й України, а закордонні учасники радо демонструють у ярмарковому містечку свої гастрономічні традиції та гостинність.

"Закарпаття сьогодні – центр виробництва вина в країні, – підкреслив урядовець Віктор Шеремета. – Ми тимчасово втратили Крим, який виробляв значний обсяг винної продукції, але ми хочемо, аби Закарпаття стало тим краєм, який наповнюватиме вином усю Україну й сусідні держави. І для цього є всі передумови – клімат, земля, щирі працьовиті люди!".

Радісну звістку про народження Христа сповістив загалу в різдвяній пісні Заслужений академічний Закарпатський народний хор. Традиційні колядки ознаменували закінчення робочого тижня, і сотні ужгородців та гостей обласного центру завітали до локацій ярмаркового містечка на головній площі Закарпаття. Свято, яке тут оселилось із 9 січня, триватиме аж до понеділка – з колядою, смачною гостиною, співами і танцями.

Вже завтра колядницька хода рушить з площі Народної до Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту, де відбудеться масштабний фестиваль "Коляди в старому селі", – інформує Прес-служба Закарпатської ОДА

v 1v 2v 4v 3v 5v 6v 7v 8v 9v 10v 11

Додаткова інформація