"Малий Лувер" відсвяткував своє 15-річчя ретроспективною виставкою

24 квітня в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая відбулось урочисте святкування річниці від дня створення творчого дитячо-юнацького об'єднання "Малий Лувер".

Уже 15 років поспіль об'єднання є справжньою кузнею юних талантів. Значна частина "луверців" згодом продовжує навчання в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А.Ерделі, Закарпатському художньому інституті, Львівській національній академії мистецтв та інших мистецьких вишах України, дехто ж із учасників об'єднання здобув повний художній вишкіл в Австрії, Шотландії, Польщі, Ізраїлі.

Серед членів "Малого Лувера" чимало стипендіатів Міжнародного благодійного фонду ім. В.Співакова (Вадим Мацола, Георгій Лазарашвілі, Тетяна Кольченко, Валентин Казаков), володарів гран-прі та переможців творчих конкурсів, учасників обласних, усеукраїнських і міжнародних виставок (Гейза Дьерке, Анатолій Мешко, Катерина Малько, Валерій Ганич, Андрій Гливка, Андрій Хір, Данило Ковач, Василина Бурятник, Андріана Хархаліс, Іван Дранчак, Олексій Безруков, Вадим Мацола). Близько 30 членів "Малого Лувера" вже стали успішними архітекторами, графіками, дизайнерами, модельєрами, мультиплікаторами, викладачами.

Шанобливе ставлення до прекрасного в обдарованих дітях від 5 до 13 років виховують досвідчені викладачі на чолі з керівником "Малого Лувера" Еммою Левадською  відомою художницею, блискучим педагогом і надзвичайно енергійною, світлою та чуйною людиною.

На врочисте відзначення 15-річчя творчого об'єднання далеко з-за меж області прибули колишні "луверці", сучасні вихованці та їхні батьки, керівники мистецьких навчальних закладів, очільники творчих спілок і об'єднань краю. З вітальним словом виступив заступник начальника управління культури області Іван Канюка та вручив керівникам і учасникам об'єднання дипломи, грамити й подарунки, серед яких, зокрема, альбом-каталог, виданий за сприяння управління культури та обласного художнього музею ім.Й.Бокшая спеціально до річниці "Малого Лувера".

Що ж до експозиції, вона вмістила роботи 46-ти вихованців творчого об'єднання за різні роки. Добірка доволі строката, твори різняться за жанрами, техніками виконання, тематикою, однак усі роботи вказують на обдарованість своїх виконавців, на щирий творчий запал, якому свого часу допомогли розгорітися з маленької іскри в дитячих очах.

Ретроспективна виставка триватиме близько двох тижнів.

1

2 3

4

567891011

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація