"Шерегіївці" зіграли виставу для воїнів АТО та їхніх сімей

П'ятиріччя пам'яті Героїв Небесної Сотні Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв вирішив відзначити доброчинною акцією: для воїнів АТО та їхніх сімей безкоштовно показали виставу "Краще залишайся мертвим".

П'єса написана на основі реальних подій німецьким автором Карлом Ветлінгером, який повернувся після довгого полону й виявився вдома нікому не потрібним. І хоча події торкаються Другої світової війни, режисер Михайло Фіщенко зробив виставу актуальною й для нашого часу.

Загалом вистава справила потужне враження на атовців. Дехто навіть зізнався, що деякі речі волів би не бачити, оскільки виникає ефект повернення, флешбеку.

Сергій Братасюк, батько чотирьох дітей, який пішов добровольцем у військкомат і воював на Донбасі в 2014-2015 роках, зазначив, що вистава його зачепила, пройняла. Вона порушує ті ж проблеми, через які проходять воїни АТО. "Наше суспільство ділиться на дві частини: тих, кого обпалила війна й тих, яких вона начебто не стосується, – ділиться думками колишній сержант, а нині митний брокер. – Тому гостро виникає проблема соціалізації українських воїнів. Вони повертаються з фронту і бачать, що тут нікому до них нема діла. Їх часто не сприймають, не розуміють. Їм нелегко влаштовуватися на роботу. В багатьох через пережиті страждання, смерть товаришів – нестійка психіка. Ті, хто пережив війну, замикаються у своєму колі, бо для інших ці переживання – малозрозумілі".

Вистава "шерегіївців" саме розповідає про таку ситуацію, коли вчорашній солдат стає зайвим для суспільства. Маємо все зробити для того, аби ті, хто зі зброєю в руках захищав нашу незалежність і право на мирне життя, не відчували себе покинутими й непотрібними.

2

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної частини

Закарпатського академічного обласного українського

музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв

Додаткова інформація