"Голоси Яскравої Країни" відлунали у квітучому Ужгороді

З 24 по 26 квітня в області проходив І Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс "Голоси Яскравої Країни"

Організувала пісенне свято громадська організація "Яскрава Країна", яка проводить мистецькі фестивалі для дітей та юні по всій Україні вже 7 років поспіль. Мета кожного такого заходу – виявити, належно оцінити, відзначити та мотивувати до подальшого розвитку талановиту молодь. 

У конкурсі взяли участь вокальні ансамблі, дитячі та молодіжні хорові колективи з Закарпатської, Сумської, Київської та Дніпропетровської областей – 9 колективів і всього майже 200 учасників віком від 11 до 25 років. З 24 по 26 квітня в області проходив І Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс "Голоси Яскравої Країни".

Організувала пісенне свято громадська організація "Яскрава Країна", яка проводить мистецькі фестивалі для дітей та юні по всій Україні вже 7 років поспіль. Мета кожного такого заходу – виявити, належно оцінити, відзначити та мотивувати до подальшого розвитку талановиту молодь.

У конкурсі взяли участь вокальні ансамблі, дитячі та молодіжні хорові колективи з Закарпатської, Сумської, Київської та Дніпропетровської областей – 9 колективів і всього майже 200 учасників віком від 11 до 25 років.

Протягом трьох днів, окрім мистецького змагання, колективи взяли участь у низці позаконкурсних заходів, що охопили площу Театральну, Ужгородське державне музичне училище ім. Д.Задора, Закарпатську обласну філармонію та Ужгородський Хрестовоздвиженський греко-католицький кафедральний собор.

26 квітня в обласній філармонії відбулось урочисте закриття фестивалю, заключний гала-концерт учасників та нагородження переможців. Оцінювало конкурсантів авторитетне журі на чолі з Ніною Заболотною – кандидатом мистецтвознавства, доцентом кафедри хорового диригування Одеської державної академії музики ім. А.Нежданової, лауреатом міжнародних конкурсів. Експерти працювали з чіткою європейською системою нарахування балів, оцінюючи не лише виконавчу майстерність, а й сценічну культуру учасників. Так, цього разу строге журі вирішило не присуджувати ні гран-прі, ані перших місць, повважавши, що жоден колектив не проявив себе як очевидний лідер.

Утім, члени журі таки назвали трьох фаворитів – це хорові колективи Ужгородського державного музучилища та Ужгородського коледжу культури і мистецтв, а також хор "Слов’яночка" з м. Бровари, який окрім диплома лауреата ІІ-го ступеня одержали і спеціальну відзнаку журі за виконання пісні "Лелека".

7

Як розповіла організатор фестивалю-конкурсу, голова правління ГО "Яскрава Країна" Ольга Обласова, вибір Ужгорода для проведення пісенного свята – не випадковий. "В жовтні торік ми вже проводили в Ужгороді вокально-хореографічний фестиваль-конкурс і як організаторам, так і учасникам дуже сподобалась особлива аура вашого міста, тож ми вирішили організувати ще й весняний проект, підлаштувавши його під час розкішного цвітіння сакур, – пояснює Ольга Обласова, – Крім того, у вашого міста величезний мистецький потенціал, безліч цікавих локацій для виступів і, що дуже важливо, ми знаходимо величезну підтримку з боку управління культури облдержадміністрації, працівники якого виявляють щиру турботу про талановитих дітей та юнь. Ми маємо стійке бажання зробити це весняне пісенне свято традиційною культурною подією Ужгорода".

Так, начальнику управління культури Юрію Глебі та провідному спеціалістові управління, відповідальному за мистецькі навчальні заклади Вікторії Фроловій вручили подяки за сприяння в організації фестивалю-конкурсу. В свою чергу, Юрій Глеба передав гостям мистецькі сувеніри, виконані випускниками Мукачівської дитячої художньої школи ім. М.Мункачі – на згадку про Закарпаття.

1

4

5

11

2

10

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація