Закарпатці вчергове долучилися до Міжнародної виставки "Карпатська писанка" у Словаччині

Днями у Вигорлатському музеї міста Гуменне (Словаччина) запрацювала Міжнародна виставка "Карпатська писанка – 2019". До слова, перша виставка писанки відбулася тут понад 26 років тому. 

Вже традиційно в заході беруть участь майстри писанкарства з Закарпаття. Обласний організаційно-методичний центр культури, який співпрацює з Вигорлатським музеєм, надав для експозиції вироби знаних майстринь, які вже неодноразово долучалися до цієї мистецької акції. Зокрема, це писанки-мальованки Терезії Якоб і Тюнде Демеш, писанки-шкрябанки Софії Алмаші та писанки Марії Тяшко, виконані в традиційній восковій техніці.

Закарпаття також представили Кристіна Герц і доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип.

Крім того, в рамках виставки відбувся майстер-клас за участі закарпатської майстрині Тетяни Поринець, а також Олександри Цуняк зі Львівщини. Відвідувачі мали чудову нагоду спостерігати за таїнством народження писанки в умілих руках талановитих майстринь.

Найкращі учасники були відзначені дипломами та подарунками.

Загалом, на запрошення музею цьогоріч у виставці взяли участь представники Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини й України. До експозиції ж увійшли кількасот писанок, виконаних у найрізноманітніших, як традиційних, так і новаторських техніках, – повідомляє Закарпатський ООМЦК

pysanka 2019

Додаткова інформація