В обласному художньому музеї розгорнуто ювілейну персональну виставку творів Василя Вовчка

11 квітня в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая свій доробок представив знаний митець краю Василь Вовчок.

На урочисте відкриття виставки завітали численні колеги, друзі, шанувальники творчості художника. Першим привітав Василя Вовчка з вернісажем голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма, котрий мовив про всебічну обдарованість свого колеги: як професійного митця – і це вчергове підтверджує нинішня виставка, чуйного педагога та направду незамінного "спілчанина", керівника живописної секції, який завжди активно бере участь у підготовці й проведенні виставок, пленерів, різноманітних мистецьких акцій. Долучилась до вітань заступник директора департаменту культури облдержадміністрації Вікторія Гойдош, котра вручила митцеві з нагоди виставки і прийдешнього ювілею Почесну грамоту Закарпатської ОДА, а ще розповіла, що завдяки викладацькій роботі в Ужгородській дитячій школі мистецтв особисто знайома з Василем Вовчком ось уже 30 років та не з чуток може підтвердити: цей художник-учитель має що сказати дітям, і робить він це фахово та з неабиякою особистою віддачею. На його ліку – сотні учнів, серед яких – нині успішні митці й педагоги.

Доповнили виступи голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин, директор Ужгородської дитячої школи мистецтв Наталія Громова, заступник директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Василь Барановський, заступник директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Т.Легоцького Михайло Делеган, директор Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая Франциск Ерфан і голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Василь Густі.

Митець подякував своїм гостям за теплі слова і всім відвідувачам за увагу до його творчості. Каже, що відколи пам'ятає себе – постійно кудись біжить, поспішає, дійсно працює багато й на різних нивах. Терпінню родини, звісно, можна лиш аплодувати, та що вдієш: якщо Бог наділив людину якимсь хистом, то не розвивати і не реалізовувати його – гріх, – переконаний Василь Вовчок.

Цього разу в чотирьох музейних залах художник експонував зо 80 полотен, написаних у різних роках, країнах, жанрах... Помітно домінує колорит рідного краю – ним пронизані затишні, настроєві пейзажі міст і глибинок Закарпаття, а також барвисті та сонячні портрети дівчат у народному вбранні.

Загалом, як зізнається митець, дуже любить природу, й учням своїм це відчуття повсякчас намагається прищепити, адже вважає: саме природа – невід'ємна частина закарпатської живописної традиції. І йдеться не лише про написання пейзажів, а передусім про те, що спостереження за цим дивовижним світом кольорів, ліній та фактур живить і надихає творчу свідомість, незалежно від мистецьких уподобань.

Що ж до планів на майбутнє, то їх – хоч відбавляй: робота над альбомом, виставки, пленери тощо. Тобто – знову біг. Утім, схоже, що саме такий спосіб життя, окрім творчих звершень, дозволяє митцеві втікати від самого часу – майже всі гості вернісажу захоплено дивувалися: невже Василю Вовчку і справді 60?

Ювілейна виставка художника чекатиме на своїх глядачів упродовж місяця.

1234567891011121314151617181920

Департамент культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація