В обласному краєзнавчому музеї провели друге цьогорічне засідання Реставраційної ради

Днями на вже другому цьогорічному засіданні Реставраційної ради Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Т.Легоцького було обговорено та затверджено Програму проведення консерваційно-реставраційних заходів щодо картини "Свята Варвара". Радою вирішено в перспективі представити відвідувачам музею стан і зміни полотна до, під час та після реставрації, яку проводить художник-реставратор музею Крістіна Кліса.

Напередодні Великодніх свят Рада також підтримала ініціативу Крістіни Кліси й кандидата мистецтвознавства, доцента Закарпатської академії мистецтв Романа Пилипа поновити колекцію писанок, які походять із різних районів Закарпаття і Східної Словаччини та затвердила Програму реконструкції писанок, створених іще в 30-ті роки ХХ століття. Згідно з наявною інформацією, подібної колекції писанок на сьогодні не існує.

Члени ради ознайомились із досвідом експонування писанок в інших музейних закладах і обговорили перспективи створення в майбутньому виставки писанок в Ужгородському замку завдяки співпраці сектору етнографії музею та Закарпатської академії мистецтв.

У порядку контролю за виконанням рішення попереднього засідання Реставраційної ради художники-реставратори музею Крістіна Кліса і Роман Мурник наочно продемонстрували й детально розповіли про етапи консервації та реставрації експонатів холодної зброї XVIII-ХІХ століть.

Керував роботою Реставраційної ради її голова, заступник директора з наукової роботи музею Михайло Делеган,  повідомляють музейники. 

Додаткова інформація