Симфонічний оркестр обласної філармонії потішить музикою "Від бароко до року"

Наближається до завершення VII-ий Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів". На сцені обласної філармонії вже відбулися чотири концерти (один було скасовано через об'єктивні причини), кожен із яких запам'ятався як яскравими учасниками, так і оригінальними програмами. Дуети, тріо та секстет, бароко, класика й джаз, вокальна, фортепіанна, камерна, симфонічна музика – таким цікавим і різноманітним був цей двотижневий фестивальний марафон, представлений виконавцями з Ужгорода, Львова, Одеси, Ніредьгази (Угорщина) та Банської Бистриці (Словаччина). 

А завершити цьогорічний фестиваль випала честь симфонічному оркестрові Закарпатської обласної філармонії. 17 квітня колектив запрошує своїх шанувальників на музичну подорож "Від бароко до року". Напевно, досі ще в жодній програмі оркестру не було зібрано так багато світових хітів із різних епох. Наприклад, бароко представлене одним із найпопулярніших творів тієї доби – "Чотири пори року" італійського композитора А.Вівальді (нап. у 1723 р). "Весну" з цього циклу в перекладі для ксилофону виконає юна мукачівка Олександра Макарова. Далі в епоху класицизму слухачів перенесе перша частина Симфонії №6 "Пасторальної" Л.Бетховена (нап. 1808 р). А "Лускунчик" композитора-романтика П.Чайковського взагалі прозвучить у рок-стилі. До програми також увійшли: увертюра до джазового балету "Вбивство на Десятій авеню" Р.Роджерса (за мотивами бродвейського мюзиклу "На навшпиньках"), Концерт для ударної установки сучасного американського композитора Л.Ніка (соліст – Артем Калинич), композиції з репертуару легендарних гуртів "Queen", "Scorpions", "Metallica". А відома ужгородська співачка Галина Гаврилко (сопрано) виконає у супроводі симфонічного оркестру саундтреки до кінострічок "007: Координати "Skyfall" та "Аватар". У концерті також візьме участь наш земляк, учасник 5-го сезону "Голосу країни" Вілен Арустамов. 

Диригент колективу, заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько вважає програму закриття фестивалю вельми сміливою й ефектною. До слова, творча біографія Вікторії недавно збагатилася цікавим досвідом участі як диригента симфонічного оркестру в проекті "Metallica Symphonic Tribute".

Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Початок концерту о 18.30. 

17.04

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація