Найкраще з творінь Гаврила Глюка... Закарпатці вшанували пам'ять доньки видатного художника

27 квітня Валентині Глюк-Александровій міг би виповнитися 61 рік. Але взимку зірка цієї чарівної жінки засяяла вже на Небі.

Родині, численним друзям та знайомим  тепло, квітучість і натхненність цього весняного дня завжди нагадуватимуть про щиру життєствердну енергетику, яку випромінювала Валентина Глюк-Александрова.

В ужгородському арт-кафе VOTO відбувся вечір пам'яті, приурочений до дня народження Валентини (Анічки) Глюк-Александрової. Члени родини та крайова інтелігенція згадували іменинницю зі смутком від утрати та з глибокою любов'ю, шаною і вдячністю за повсякчасне добродійство цієї людини. 

Валентина Глюк-Александрова 36 років пропрацювала вчителем музики, брала активну участь у культурному житті Закарпаття, сприяючи організації багатьох експозицій і пленерів та збагачуючи творче середовище краю цікавими мистецтвознавчими зарисовками, зокрема, про свого батька - корифея закарпатського малярства Гаврила Глюка. Стараннями доньки в Ужгороді було створено іменний сквер та встановлено пам'ятник до 100-річчя митця, засновано фонд ім.Г.Глюка та проведено низку пам'ятних ювілейних експозицій. 

1

2

"Я не знаю жодного нащадка художника, який би був настільки відданим батькові й ставився до його спадку, немов до святині,  згадує чоловік, Йосип Александров,  Вона зростала в майстернях творців закарпатської школи живопису, вона жила в мистецтві, жила мистецтвом і саме її життя було мистецтвом". 

5

6

Присутнім на вечорі пам'яті представили унікальні світлини і відеозаписи з сімейного архіву та добірку з 15 портретів Валентини Глюк-Александрової, написаних батьком у різні роки. 

До слова, Валентина Глюк-Александрова  одна з ідейних натхненників створення кав'ярні-галереї VOTO. 

Оглянути виставку можна до 30 квітня. 

3

4

7

8


Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація