"Українські музичні фрески" з нагоди Дня матері представлять юні органісти

Вже кілька років поспіль Закарпатська обласна філармонія підтримує проект "Дитяча органна філармонія", в рамках якого талановиті юні виконавці мають можливість виступити на першій сцені нашого краю і порадувати власними успіхами в опануванні одного з найстаріших та найзагадковіших музичних інструментів – органу.

Цю добру традицію започаткувала свого часу солістка філармонії, заслужена артистка України Наталія Висіч. А продовжила одна з найкращих її учениць і наступниць Катерина Гажо. Вона перейняла від своєї наставниці й любов до цього інструменту, і яскраву виконавську манеру, й неабиякий педагогічний хист. Тож нині лауреат міжнародних конкурсів, солістка Закарпатської обласної філармонії Катерина Гажо блискуче поєднує концертну діяльність із викладацькою роботою. А відтак можемо казати про очевидні успіхи закарпатської органної школи та поповнення її все новими іменами. 

Цього разу виступ юних талантів приурочено до чудового свята – Дня матері. Так, 10 травня у Закарпатській обласній філармонії відбудеться концерт "Українські музичні фрески" за участі Вероніки Гажо, Анастасії Гриневич, Аліни Декет, Анастасії Гузинець, Олександри Анталовці, Святослави-Іванни Ковтик, а також солістки філармонії Катерини Гажо (орган) і камерного оркестру (керівник – заслужений артист України Владислав Юрош).

У програмі – найкращі зразки органної музики (або в перекладі для органу) українських композиторів від епохи бароко до сучасності. Слухачі почують Концертну симфонію Д.Бортнянського, "Пасакалію" І.Мартона, "Карпатські фрески" Л.Дичко, твори І.Шамо й сучасних українських авторів С.Острової, С.Луньова, С.Леонтьєва. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

Початок о 18.30.

Довідково:

У 1985 році в Ужгородській дитячій музичній школі ім.П.Чайковського з ініціативи її директора Я.Шляхти було відкрито органний клас, який і сьогодні є єдиним в Україні. Впродовж багатьох років незмінним його керівником була заслужена артистка України Наталія Висіч. Вона виховала цілу плеяду талановитих музикантів, серед яких Антон Дегтяров, Олеся Гайдук, Тетяна Тіщенко, Ольга Чундак, Катерина Шапран, а також солістка Закарпатської обласної філармонії Катерина Гажо, яка перейняла справу свого викладача і з 2013 року веде органний клас в Ужгородській дитячій музичній школі. Серед її учнів є і ті, котрі починали ще в Наталії Висіч, зокрема Святослава-Іванна Ковтик та цьогорічний випускник Ужгородського державного музичного коледжу ім.Д.Задора Андрій Чирський.

10.05

Таїсія Грись, музичний редактор

Закарпатської обласної філармонії

Додаткова інформація