В області відзначать День пам'яті та примирення і 74-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Цього дня в атріумі будівлі облдержадміністрації та облради відкриється виставка "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори". Експозиція, підготовлена Українським інститутом національної пам'яті, розповідає про 30 людських доль за дротами 11 таборів смерті Третього Рейху.

А 9 травня – у День перемоги над нацизмом – в Ужгороді вшанують пам'ять загиблих у Другій світовій війні.

О 10.00 керівники обласної держадміністрації, обласної ради, представники ветеранських організацій, військових частин, правоохоронних органів покладуть квіти до підніжжя пам'ятника "Україна – визволителям" на українсько-словацькому кордоні.

О 10.20 квіти покладуть до пам'ятника "Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни", на площі Кирила і Мефодія (біля готелю "Закарпаття").

О 10.40 на території Меморіального комплексу "Пагорб Слави" відбудеться покладання квітів до могил воїнів, які загинули в зоні АТО/ООС та до Вічного вогню.

Цього ж дня в атріумі головної адмінбудівлі Закарпаття об 11.30 розпочнеться святковий концерт Української Республіканської Капели NOW Кредо. Колектив Капели складають 82 високопрофесійні артисти з усієї України. Очолює її заслужений діяч мистецтв, головний хормейстер Національної опери України Богдан Пліш.

До слова, виступ Капели в обласному центрі Закарпаття має символічне значення, оскільки перший виступ під час турне Української республіканської капели в травні 1919 року відбувся саме в Ужгороді.

Урочисті заходи в ці дні відбудуться також в усіх районах області, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

Додаткова інформація