В обласному центрі вшанують пам'ять жертв політичних репресій

Напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначають у третю неділю травня, в Ужгороді у сквері Небесної Сотні на вул.Ф.Ракоці відбудеться меморіальне зібрання.

Покладання квітів до пам'ятника полеглим від комуністичного тоталітаризму розпочнеться об 11.00 у суботу, 18 травня. Очікується, що участь у заході візьмуть керівники області й міста, члени Закарпатської обласної організації "Всеукраїнського товариства політичних в'язнів та репресованих", представники громадськості.

У День вшанування пам'яті жертв політичних репресій, 19 травня, буде обмежено розважальні заходи, на будинках і спорудах приспустять Державний Прапор України, – повідомляє Прес-служба Закарпатської ОДА.

День пам'яті жертв політичних репресій був започаткований Указом Президента України у 2007 році задля гідного вшанування гіркої долі репресованих, привернення уваги суспільства до трагічних сторінок в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. А також заради відродження національної пам'яті й утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Додаткова інформація