В Ужгороді експонують унікальні портрети знакових українських і світових постатей

Напередодні у виставковому залі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту львівський художник Микола Струс уперше в Ужгороді представив виставку "Світло в тобі" – портрети на шкірі, виконані в унікальній авторській техніці.

Презентовано понад 40 портретів знакових українських і світових діячів та зірок. За словами автора, для нього в портреті найважливіші очі й тому кожна робота має свою історію та емоцію. Так, у відвідувачів музею є можливість зазирнути в очі Сальвадору Далі, Джону Леннону, Кузьмі Скрябіну, Сергію Нігояну, Любомиру Гузару та багатьом іншим героям картин. 

Улюблена робота автора – Кузьма. Портрет артиста народився о 4 ранку за два роки після трагедії. Взагалі, у колекції є кілька портретів із зображенням Андрія Кузьменка.

Окрім зображень знаменитостей, закарпатці одними з перших мають змогу побачити твори нової серії – жіночі образи в українському стилі різних регіонів. Один із цих портретів народився просто в ніч перед вернісажем.

Виставку відкрив директор музею Василь Коцан. Із вітальним словом до автора звернулися академік та голова Закарпатського обласного осередку Національної спілки дизайнерів України Михайло Белень та професор УжНУ, критик Сергій Федака. Про творчість автора виставки розповідала його помічниця і менеджер Ольга Онацко.

Виставка триватиме до 19 червня, – інформують у музеї. 

strus 1strus 2strus 3strus 4

Додаткова інформація