Закарпатське видання перемогло у престижному всеукраїнському конкурсі

До 85-річчя з дня народження відомого літературознавця та громадського діяча Олекси Мишанича Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка підготувала збірник матеріалів і споминів "Олекса Мишанич у колі сучасників".

Книжка викликала значний резонанс серед науковців, її презентація з успіхом пройшла в Ужгороді на початку року. 

А днями з Києва надійшла приємна звістка: 4 червня було підбито підсумки ІІ Всеукраїнського бібліотечного "Біографічного рейтингу – 2018". Збірник, упорядкований Олександром Гаврошем, Ярославом Мишаничем, Маргаритою Бадидою та Іванною Когутич, посів перше місце у номінації "Збірник біобібліографічних матеріалів".

Усього до рейтингу було подано 238 видань із 33 міст України. 

Варто зауважити, що конкурс влаштувла Національна бібліотека України ім.В.Вернадського, а членами журі були відомі діячі, які представляють 10 наукових центрів країни.

Рейтинг з'ясовували у 7-ми номінаціях ("Життєпис", "Персональний покажчик", "Збірник біобібліографічних матеріалів", "Джерела біографії (автобіографія, мемуари, листування)", "Довідкові біографічні видання", "Дослідження з теорії та методики біографістики", "Колективний портрет"), у яких змагалися книжки таких відомих видавництв, як "Видавництво Старого Лева", "Дух і Літера", "Апріорі", "Ярославів Вал", "Видавництво УКУ" та понад 60-ти бібліотек із усіх областей України. Тим вагомішою є перемога закарпатських бібліотекарів. На жаль, наклад видання-переможця складає всього 150 примірників.

"Олекса Мишанич у колі сучасників" є другим проектом у серії споминів про Шевченківських лауреатів Закарпаття. У 2017 році побачила світ збірка "Іван Чендей у колі сучасників". Наступне видання готується про Петра Скунця, – інформують у книгозбірні. 

OMdyplom

Додаткова інформація