На Міжгірщині відбулася майстерня з приготування традиційної місцевої смакоти – ріплянки

Днями на території музейного комплексу "Старе село" в Колочаві відбулася майстерня з приготування ріплянки. Приміщення, в якому проходила майстерня, організаторам надав Станіслав Аржевітін, до слова, уродженець Колочави.

Відзначимо, що ріплянка – це традиційна страва мешканців Колочави, яку готують кілька разів на тиждень у кожній хаті села. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи дерев'яною палицею (токаняником). Їдять страву з фрігою, яєчнею та різноманітними підливами. Ріплянка давно вже стала своєрідною візитівкою села.

Страву готувала знана ґаздиня села Марія Маркович. Вона щедро поділилася з присутніми кулінарними таємницями. Учасники дійства з цікавістю і захопленням стежили за її вправними руками, уважно слухали її розповідь. Молоді дівчата – майбутні господині – залюбки перейняли досвід приготування ріплянки, яка є елементом нематеріальної культурної спадщини Колочави. Без сумніву, після такого майстер-класу кількість любителів ріплянки збільшилася, а мистецтво її приготування житиме й поширюватиметься далі. Таким чином, було зроблено черговий крок реалізації проекту "Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття", який здійснює Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури за підтримки Українського культурного фонду.

В рамках майстерні відбулися перемовини виконавців проекту зі знаним громадським діячем та краєзнавцем, членом правління Національної спілки краєзнавців України Станіславом Аржевітіним, сільським головою Юрієм Клевцем, а також представником місцевого малого бізнесу Іваном Марковичем. Ішлося про збереження традицій села, розвиток туризму краю, і, зокрема, подальшого зростання привабливості Колочави. Було обговорено й окреслено план конкретних заходів, які потрібно для цього здійснити.

Мета ж заходу, що відбувся – збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини Закарпаття.

rip 1rip 2rip 3rip 4rip 5

Володимир Мишанич, провідний методист

Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація