Творча майстерня з традиційного ковальства відбудеться на Іршавщині

9 липня о 12.00 у с.Лисичово Іршавського району відбудеться майстер-клас із ковальства, який проведе Михайло Пилипчинець.

До слова, наразі в кузні працює тільки один коваль, і це – Михайло Пилипчинець (щоправда, він має помічника). Трудиться тут із далекого 1985-го. Як колись, так і зараз, виготовляє вироби сільськогосподарського призначення: лопати, сокири тощо.

Майстер працює за стародавньою технологією, що не змінювалася протягом століть. Саме тяглість традиції являє цінність ковальського мистецтва.

Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури в рамках реалізації грантового проекту за підтримки Українського культурного фонду надає можливість ознайомитися з традицією народного ковальства.

Менеджери проекту – методисти Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Олена Гайдук та Олеся Павлюк; керівник, модератор – директор ООМЦК Ганна Дрогальчук.

До участі запрошуються молодь і всі, хто цікавиться цим древнім ремеслом, що своїм корінням сягає глибини тисячоліть та стало запорукою розвитку людства – як економічного так і суспільного.

Також у рамках проекту буде відзнято фільм, що зафіксує найважливіші моменти ковальської традиції.

kov

Володимир Мишанич, провідний методист

Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація