"Мова об'єднує" – Ужгород долучиться до всеукраїнської акції

16 липня набуває чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (текст Закону  за посиланням).

Українська мова – один із ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни. Дані соціологів свідчать, що попри всілякі маніпуляції навколо закону про мову, більшість людей його підтримує й усвідомлює важливість державного захисту української мови.

Введення закону в дію відбуватиметься поступово. Деякі норми почнуть діяти одразу, деякі – за кілька місяців чи років. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися тут.

Закон не регулює мову приватного спілкування й не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження. Його завдання – об'єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації та послуг державною мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої країни.

Завтра до акції долучаться мільйони людей на Сході та Заході, у Києві й маленьких містечках, на вулицях і в соцмережах. 

В Ужгороді акція на підтримку Мовного закону в рамках Всеукраїнської кампанії "Мова об'єднує" відбудеться о 19.00 на Театральній площі.

Захід не передбачає використання політичної символіки, – наголошують організатори та запрошують усіх охочих долучитися до знакової події.

mova

Додаткова інформація