27-28 липня на території Ужанського НПП у с.Стужиця Великоберезнянського району проходитиме Міжнародний етно-екофестиваль "Праліс-фест".

Офіційне відкриття відбудеться 28 липня о 15.00. 

Фестиваль був започаткований Ужанським НПП і Закарпатською ОДА в 2017 році з метою популяризації унікальних природних, культурних та історичних об'єктів на території природно-заповідного фонду.

"Праліс-фест" проводиться щороку на території Ужанського НПП, що є частиною транскордонного біосферного заповідника "Східні Карпати" до складу якого також входять національний природний парк "Полоніни" (Словаччина), Бещадський національний парк (Польща) й інші природоохоронні об'єкти. Фестиваль проводиться задля популяризації збереження дикої природи – пралісів, що включені до світової спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи".

Завдяки унікальним об'єктам природної і культурної спадщини, які включені до міжнародних списків ЮНЕСКО, вдалому розташуванню поблизу кордонів двох країн Європейського Союзу, відсутністю чинників, що забруднюють навколишнє природне середовище, регіон є надзвичайно привабливим для розвитку транскордонного туризму.

Проведення "Праліс-фесту" популяризує та підтримує природно-заповідні території, життєдіяльність місцевих громад, їхній побут, традиційне ведення господарства й етно-культурну спадщину регіону, сприяє налагодженню транскордонної і міжнародної співпраці, – анонсує управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації.

Додаткова інформація