У колі рідних, друзів і шанувальників відзначив столітній ювілей Петро Продан

В селі Вучкове, що на Міжгірщині, живе поважна, знана на Закарпатті та за його межами людина – Петро Степанович Продан. У його особі знайшли прекрасне поєднання таланти поета і прозаїка, покликання педагога та громадсько-культурного діяча. Підтвердженням цього є почесні нагороди й відзнаки, яких він був удостоєний за свою працю, творчість, громадянську активність. 

Петро Продан – "відмінник народної освіти", 33 роки був директором Вучківської неповної середньої школи, вчителював і в різних селах Міжгірщини, інших районів.

За багаторічну культурно-просвітницьку роботу його удостоєно почесного звання "Заслужений працівник культури Української РСР". Він – делегат Першого з’їзду народних комітетів Закарпатської України, на якому в листопаді 1944 року взяв участь у прийнятті Маніфесту про возз'єднання краю з матір'ю-Україною в єдиній державі. Петро Степанович нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

А ще – з юних літ він активно працював на ниві літератури, духовності. З-під його пера вийшло 7 книг поезій, прози, споминів, публіцистики.

Талант багатогранний, доля непроста, життя сповнене самовідданою працею на благо рідного народу, отчого краю.

Тож унікальний ювілей унікальної особистості Карпатського краю – століття від дня народження Петра Продана – став яскравою і радісною подією у його родині, селі Вучкове, на Міжгірщині й усьому Закарпатті. Свій благословенний ювілей Петро Степанович зустрів із належним оптимізмом, бадьорістю, сповненим життєвої та творчої енергії. Тим паче, що до цієї особливої дати в ужгородському "Видавництві Олександри Гаркуші" побачила світ солідна книжка "Сегодня и всегда", в якій вміщено вибрані твори ювіляра. Упорядкувала збірник його донька Оксана.

В знаковий день столітнього ювілею, 3 серпня, у гості до Петра Продана приїхали дорогі та милі його серцю – діти, онуки, численна родина, шановні колеги, друзі, прихильники таланту, вдячні краяни.

Зі словами поваги і подяки до нього звернулися представники місцевої влади. Також із нагоди свята завітала ціла делегація літераторів із Ужгорода. Від імені Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України ювіляра щиросердечно привітали заступник голови крайового осередку НСПУ Василь Густі, письменники Андрій Дурунда, Наталія Дурунда. Вони вручили Петру Степановичу Подяку голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського за багаторічну активну і плідну творчу працю на ниві української літератури та у зв'язку зі 100-річчям від дня народження, передали щирі вітання і від очільника закарпатських "спілчан" Василя Кузана. 

Перший заступник голови Закарпатської обласної організації ветеранів України Ілля Гулянич вручив імениннику Почесну грамоту, а також примірник книги "Навічно в пам'яті історії", де йдеться про Петра Продана як делегата Першого з’їзду народних комітетів Закарпатської України, 75-річчя якої відзначатимемо цьогоріч.

Великою радістю для іменинника стало вітання від народного артиста України Петра Матія, котрий і "Многая літ" ювілярові заспівав, і потішив низкою народних пісень, які побутують у рідному селі Петра Продана – Горбки, що на Виноградівській Затисянщині.

Петро Станіславович, у свою чергу, виявив неабияку щедрість – усім присутнім подарував уже згадану книгу своїх вибраних творів, причому з автографом у день свого століття.

Рідні, гості щиро дякували ювіляру, бажали йому Божої благодаті, родинного щастя, погідних та радісних днів.

До вітань приєднується і численна культурна спільнота краю. З роси й води Вам, дорогий ювіляре!

PP 1PP 2PP 3PP 4PP 5PP 6

Василь Густі, письменник,

заслужений працівник культури України

Додаткова інформація