Музей української культури у Свиднику запрошує на "Народний день" зі смаком вареників

Музей української культури у Свиднику традиційно з нагоди Днів європейської культурної спадщини готується до проведення "Народного дня", що презентуватиме традиції приготування вареників, які в Словаччині називають "пероги".

Захід, покликаний популяризувати місцеву культурну спадщину, ініційований Радою Європи та Європейського Союзу, проводиться щорічно у вересні приблизно в 50 країнах Європи. Цьогоріч День народних традицій відбудеться під егідою Президента Пряшівського самоврядування у словацькому Пряшеві, його співорганізаторами є ГО "Русино-українська ініціатива".

На відвідувачів, серед іншого, чекатиме різноманітна фольклорно-етнографічна програма, підготована гостями з України. Про святкову атмосферу подбають, зокрема, заслужений артист України Микола Гармаш (м.Полтава), колектив "Чорнобривець" (смт.Шишаки, Полтавщина) і "Русинські голоси" (м.Гуменне, Словаччина).

Ще однією частиною заходу стане презентація традиційних ремесел, продуктів бджільництва тощо.

Для родин із дітьми організатори запропонують забави на творчому майданчику та катання верхи на конях.

У рамках заходу відбудеться також міжнародне змагання з приготування найкращих вареників, або "перогів", – пише zakarpattya.net.ua

8.9

Додаткова інформація