Комітети із присудження обласних премій у галузі культури і мистецтва за 2019 рік завершили свою роботу. Вітаємо переможців!


1. У галузі літератури – премія імені Федора Потушняка (6 номінацій);
у жанрі (номінації) „проза” – Дочинець Мирослав Іванович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Єдин”;
у жанрі (номінації) „поезія” – Кузан Василь Васильович, письменник, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Різдво метелика”;
у жанрі (номінації) „драматургія” – Ходанич Петро Михайлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, , за книгу „Віденське дзеркало”;
у жанрі (номінації) „література для дітей” – Шкіря Василь Васильович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Тайстра казок”;
у жанрі (номінації) „літературознавча праця” - Ігнатович Олександра Степанівна, членкиня Закарпатської організації Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ДВНЗ „Ужгородський національний університет”. за книгу „Синхромія”;
у жанрі (номінації) „художній переклад” – Панчук Надія Михайлівна, письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за твори „Польська поезія в українському перекладі Надії Панчук”.

2. У галузі театрального мистецтва - премія імені братів Юрія- Августина та Євгена Шерегіїв (5 номінацій);
у номінації „режисерсько - постановочна група” - Комунальний заклад „Закарпатський обласний театр драми та комедії” Закарпатської обласної ради у складі: режисер-постановник – Давидюк В’ячеслав Петрович, художник –постановник Білецький Ігор Вікентійович, художник по костюмах – Дорошенко Оксана Зиновіївна, музичний керівник – Волошин Марія Дмитрівна, звукорежисери – Реплюк Іван Іванович, Довганич Василь Михайлович, головний художник – Штефуца Василь Васильович, за виставу „Останнє танго в Хусті” Олександра Гавроша;

у номінації „актор (за найкраще втілення сценічного образу)” - Сньозик Дмитро Васильович, актор драми Комунального закладу „Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв” Закарпатської обласної ради за роль Михайла у виставі „Жменяки”, за однойменним романом Михайла Томчанія;
у номінації „актриса (за найкраще втілення сценічного образу)” - Берец Клара Олександрівна, артистка драми Комунального закладу „Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв” Закарпатської обласної ради за головну роль у моновиставі „Я чекаю на тебе, мій любий”, за п’єсою Даріо Фо;
у номінації „актор/актриса (за найкраще втілення сценічного образу у виставі для дітей)” - Кривчик Лариса Валеріївна, артистка Комунального закладу „Закарпатського академічного обласного театру ляльок” Закарпатської обласної ради – за роль у виставі „Мишка, рожева стрічка!” за п’єсою Руслан Неупокоєв;
у номінації „критик-театрознавець” - Зайцев Олег Дмитрович, заслужений працівник культури, член Національної спілки театральних діячів України, за книгу „Декоратори театрів Підкарпатської Русі 1919-1938рр.”

3. У галузі музичного та виконавського мистецтва – премія імені Дезидерія Задора (5 номінацій):
у номінації „художній колектив” – оркестр народних інструментів „Віртуози Закарпаття” комунального вищого навчального закладу „Ужгородський музичний коледж імені Д.Є. Задора” Закарпатської обласної ради (керівник – Світлана Нуцівна Стегней), за концертну програму „Почуй мелодію душі”;
у номінації „соліст, дует, тріо” – Катерина Михайлівна Гажо, солістка- органістка комунального закладу „Закарпатська обласна філармонія” Закарпатської обласної ради, за концертну програму „Pure France”;
у номінації „композитор” – Віктор Федорович Теличко, заслужений діяч мистецтв України, за концертну фантазію „ASH_ROCK” для симфонічного оркестру та цимбал;
у номінації „фольклорист” – Віра Василівна Мадяр-Новак, заслужений діяч мистецтв України, за „Антологію наукової думки про народну музику Закарпаття”;
у номінації „музикознавець” – Михайло Миколайович Митровка, заслужений працівник культури України, за авторську книгу „Хорова культура Закарпаття”.

4. У галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва - премія імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі (5 номінацій);

у номінації „живопис” – Приходько Едуард В’ячеславович, художник- живописець, член Національної спілки художників України, за твір „Ружа кохання”;
у номінації „графіка” – Сопко Одарка Іванівна, художник – графік, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, за диптих „Гірське море”;
у номінації „скульптура” – Ходанич Михайло Петрович, художник - скульптор, член Національної спілки художників України, за скульптурний твір „В очікувані”;
у номінації „монументальне мистецтво” – Олашин Василь Степанович, скульптор, член Національної спілки художників України та Осташ Федір Михайлович, архітектор, член Національної спілки художників України, за монументально-скульптурну композицію „Загиблим воїнам АТО”;
у номінації „декоративно-прикладне мистецтво” – Віньковський В’ячеслав Іванович, художник-прикладник, член Національної спілки художників України, за станкову композицію „Осокори” та монументальну вогняну скульптуру „Агрімпаса”.

5. У галузі хореографічного мистецтва – премія імені Клари Балог (2 номінації);
у номінації „балетмейстер” – Петрецьку Людмилу Михайлівну, художнього керівника заслуженого аматорського ансамблю танцю „Юність Закарпаття”, зразкового художнього колективу України – ансамблю танцю „Веселка” обласного будинку культури профспілок та хореографічного гуртка „Потічок” Ужгородського районного центру дитячої творчості, заслуженого працівника культури України, за румунський народний танець „Ми румуни” та обрядово-хореографічну композицію „Сокачки”;
у номінації „хореографічний колектив” – зразковий аматорський ансамбль танцю „Турянська долина” Перечинського районного будинку культури (художній керівник – Воронич Едуард Васильович).

Додаткова інформація