"Не знаю з кого почати, кому в першу чергу висловити подяку, чи Самоврядуванню українців Будапешту за організацію, чи акторам Закарпатського академічного обласного театру ляльок за чудове "свято-казку". Моя Вікуська з відкритим ротом сиділа і дивилась всю виставу. Це вже я побачила переглянувши фотографії. А потім вона переспівувала всі українські народні пісні, які виконувались на сцені. Та навіть ми, дорослі, підспівували, підтанцьовували. Таких лялькових вистав, українською мовою, нам буде дуже не вистачає!!! Дякуємо-дякуємо-дякуємо!!!".

Подібні відгуки прочитали в соцмережах і почули особисто закарпатські лялькарі, після нещодавніх відвідин угорської столиці з виставою "Хома та щука"  за п’єсою фундатора українського професійного театру, славетного драматурга, актора і режисера Марка Кропивницького. Культурний візит відбувся за підтримки Державного самоврядування українців Угорщини, Самоврядування українців Х району Будапешта та Закарпатської обласної державної адміністрації.

На виставі побував Перший секретар Посольства України в Угорщині Євген Довженко з дітьми. Перед початком вистави з вітальним словом виступили почесний президент Державного самоврядування українців Угорщини, перший заступник президента Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні, голова Самоврядування Українців Х району м.Будапешт Вікторія Петровська, директор Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій.

У виставі за п’єсою Марка Кропивницького "По щучому велінню" йдеться про те, що ніякими чарами неможливо примусити сміятися або закохатися. Багато що може відбутися «по щучому велінню», однак найголовніші у світі чари добра і любові створюються самою людиною. Вистава поставлена режисером, заслуженим артистом України Олександром Куциком в жанрі українського музично-драматичного дивертисменту. У ній багато музики, танців, концертних номерів, яскраві ляльки та колоритні костюми акторів. Ролі виконували Олена Пишка, Лариса Кривчик, Павло Проданюк та Микола Ігнатишин.

Глядачі оцінили постановку шквалом овацій, ще довго не розходились та захоплено дякували артистам. У захваті від побаченого були як малят, так і дорослі глядачі, для яких дуже цінно, що їхні діти в угорськомовному середовищі пізнають, люблять і поважають материнську мову і культуру.

До слова, з цією виставою закарпатці вже презентували українське лялькове мистецтво на фестивалі "Дні лялькового театру та ігор для всієї родини VIRVAR-2014" (м.Кошице, Словаччина) та на 21 Міжнародному фестивалі дитячих театрів (м.Суботиця, Сербія) у 2014 році.

Вже повернувшись додому, театр отримав офіційну подяку від Юрія Кравченка, президента Державного самоврядування українців Угорщини, в якій, зокрема, відмічений високий рівень представленої українській громаді вистави та підкреслено, що подібна співпраця помітно впливає на популяризацію української культури в Угорщині.

1

2

3

4

5

6

7

8

Ніна Малишка, керівник літературно-драматургічної частини
Закарпатського обласного академічного театру ляльок

Додаткова інформація